Aktualności

Wykonane z ogromnym kunsztem, dopracowane, udoskonalone – 705 i 702 zyskują status Signature


Premiery modeli Signature są rzadkimi i wyjątkowymi wydarzeniami w 54-letniej historii firmy Bowers & Wilkins. Ale kiedy wiodący na świecie specjalista w branży audio nadaje swoim kolumnom głośnikowym status Signature, można być pewnym, że rezultaty są naprawdę wyjątkowe. Bowers & Wilkins przedstawia dwie nowe wersje Signature kolumn głośnikowych z serii 700: podstawkowy 705 Signature i wolnostojący 702 Signature.

Bowers & Wilkins 702 Signature

Nowe 705 Signature i 702 Signature dzielą ze swoimi poprzednikami wspólną filozofię: podobnie jak poprzednie wersje Signature, nowe konstrukcje są starannie udoskonalonymi i perfekcyjnie wykończonymi kolumnami głośnikowymi, które urzeczywistniają to co najlepsze w procesie projektowania, inżynierii i produkcji Bowers & Wilkins. Szczególną uwagę i dbałość przywiązano do dalszego ulepszenia ich akustycznych możliwości poprzez udoskonalenie konstrukcji zwrotnicy, a także do starannego wykonania nowego luksusowego wykończenia obudów.

Wprowadzona w 2017 r., seria eleganckich kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins 700 już teraz zapewnia niesamowitą jakość dźwięku dzięki starannie zaimplementowanym technologiom po raz pierwszy zastosowanym w high-endowej serii 800 Diamond, takim jak moduł wysokotonowy Tweeter-on-Top, unikatowym przetwornikom z membraną Continuum oraz głośnikom niskotonowym z profilem Aerofoil.  W połączeniu z technologiami opracowanymi specjalnie na potrzeby serii 700, takimi jak przetwornik wysokotonowy Carbon Dome, oraz starannie zoptymalizowanymi i sztywnymi obudowami, efektem jest seria kolumn głośnikowych, które brzmią równie doskonale, jak wyglądają.

Jako wersje Signature, nowe 705 i 702 Signature zyskały dalsze, szczegółowe ulepszenia dzięki udoskonalonej konstrukcji i komponentom zwrotnicy.

Obydwa modele teraz wykorzystują specjalnie zastosowane i udoskonalone kondensatory obejściowe (bypass) dostarczane przez firmę Mundorf, większy radiator, a także, w przypadku modelu 702, ulepszony kondensator LF w niskotonowej sekcji zwrotnicy. W połączeniu z ogromnymi zaletami, jakie oba modele zyskują dzięki konfiguracji Tweeter-on-Top, wprowadzone udoskonalenia poprawiają już i tak niesamowitą rozdzielczość, otwartość i przestrzenność brzmienia, zapewniając im jeszcze bardziej dopracowany, wyrafinowany i angażujący dźwięk.

Bowers & Wilkins 705 Signature

Udoskonalone wykończenie

Kontynuując tradycję serii Signature, modele 705 i 702 Signature urzekają nowym, błyszczącym fornirem hebanowym Datuk z charakterystycznym, pięknym usłojeniem. To specjalnie opracowane wykończenie łączy piękno prawdziwego, egzotycznego drewna z korzyściami dla środowiska wynikającymi ze zrównoważonych dostaw, w tym przypadku od specjalistycznego włoskiego dostawcy drewna – firmy Alpi.

Każda para głośników jest unikatowa, ponieważ nie ma dwóch egzemplarzy o takim samym usłojeniu lub wzorze. Bowers & Wilkins uwypukla staranne rzemiosło Alpi poprzez nałożenie dziewięciu warstw wykończenia – wliczając podkład, warstwę bazową i lakier – nadając całości głęboki, lustrzany wygląd. Aby jeszcze bardziej zaakcentować i podkreślić jakość wykończenia każdego modelu, obydwa głośniki Signature mają jasne metalowe pierścienie wokół przetworników średnio/niskotonowych i średniotonowych oraz jasne, srebrne maskownice głośników wysokotonowych. Ponadto oba modele oznaczane są tabliczką identyfikacyjną na tylnym panelu, dzięki czemu każdy egzemplarz staje się prawdziwym, niepowtarzalnym dziełem sztuki.

Wyjątkowa inżynieria

Przetwornik wysokotonowy Carbon Dome

Obydwa modele z serii 700 Signature wykorzystują technologię wysokotonową Bowers & Wilkins Carbon Dome. Zaprojektowana jako pomost pomiędzy aluminiową podwójną kopułką stosowaną w serii 600 i diamentową kopułką wykorzystywaną w serii 800 Diamond, kopułka Carbon Dome składa się z dwóch sekcji. Przednia część to aluminiowa kopułka o grubości 30 mikronów, która została usztywniona karbonową powłoką PVD (Physical Vapour Deposition). Drugą sekcję stanowi karbonowy pierścień o grubości 300 mikronów, który został wyprofilowany tak, aby pasował do kształtu głównej kopułki. Cała konstrukcja charakteryzuje się niesamowitą sztywnością i odpornością na zniekształcenia, przy zachowaniu najniższej możliwej masy i z częstotliwością pierwszego break-upu sięgającą 47 kHz.

Bowers & Wilkins 702 Signature

Lita obudowa głośników wysokotonowych

Podobnie jak w przypadku wszystkich dotychczasowych modeli Signature, 705 Signature i 702 Signature wykorzystują konstrukcję Tweeter-on-Top, w tym przypadku technologię Solid Body Tweeter. Konstrukcja ta w pełni nawiązuje do podejścia zastosowanego w serii 800 Diamond i zapewnia te same korzyści brzmieniowe. Tak jak w pozostałych głośnikach serii 700, zamiast wydrążonej obudowy z cynku, nowe modele Signature wykorzystują ten sam kształt frezowany z litego aluminium, aby zapewnić sztywniejszą i odporniejszą na rezonans strukturą. Ważąc ponad 1 kg, jest niesamowicie bezwładny i korzysta z takiego samego sposobu odizolowania od obudowy oraz akustycznie transparentnej maskownicy, co seria 800 Diamond. Konstrukcja ta pozwala także na wykorzystanie masy obudowy głośnika wysokotonowego jako radiatora dla kopułki tweetera.

Membrana Continuum

Membrana Continuum przetworników średniotonowych zadebiutowała w serii 800 Diamond. Konstrukcja tej membrany opiera się na koncepcji zoptymalizowanej i kontrolowanej elastyczności. Pomaga to chronić membranę przed nagłym przejściem z pracy tłokowej do trybu break-upu, który znacząco zakłóca otwartość i neutralność konwencjonalnego głośnika. Continuum jest tkanym kompozytem,  który skutecznie kontroluje break-up, pozwalając uzyskać bardziej przejrzyste i szczegółowe brzmienie średnich tonów.

Zawieszenie głośnika średniotonowego

Model 702 Signature wyposażony jest w przetwornik średniotonowy FST wykorzystujący niezwykle sztywny, zoptymalizowany przy użyciu analizy elementów skończonych aluminiowy kosz, dodatkowo wzmocniony dodaniem dostrojonym tłumikiem masy na przedniej ścianie zawieszenia. Rozwiązanie to tłumi pozostały rezonans, co przekłada się na czystsze brzmienie zakresu średniotonowego.

Odizolowanie głośnika średniotonowego

System odizolowujący głośnik średniotonowy od obudowy upraszcza konstrukcję stosowaną w serii 800 Diamond, aby uzyskać znaczącą poprawę przestrzenności średnich tonów w całym zakresie.

Bowers & Wilkins 705 Signature

Membrana niskotonowa o profilu Aerofoil

W 702 Signature projektanci zastosowali nową implementację membrany Aerofoil, wykorzystującą kompozytową strukturę wewnętrznych i zewnętrznych powłok wypełnionych tworzywem EPS. Efektem jest znaczące udoskonalenie brzmienia basu. 


Przeczytaj także

Yamaha prezentuje cztery nowe modele klasy high-end


Yamaha umacniając swoją pozycję w świecie high-end, wkrótce wprowadzi do sprzedaży cztery całkowicie nowe konstrukcje – trzy wzmacniacze zintegrowane: A-S1200, A-S2200 i A-S3200, a także podstawkowe kolumny głośnikowe NS-3000 wraz z zaprojektowanymi dla tego modelu opcjonalnymi podstawkami SPS-3000. Każdy z nowych modeli urzeczywistnia niesamowitą dbałość o szczegóły, przejawiającą się w doskonałej jakości wykończenia i dostrojenia urządzeń pod kątem uzyskania czystego i naturalnego brzmienia.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38