Aktualności

Zestaw dla wymagających miłośników analogowej muzyki – Clearaudio Concept + akcesoria


Clearaudio Concept to wysokiej klasy gramofon, który dzięki swojej zaawansowanej, perfekcyjnie dopracowanej konstrukcji zapewnia wyśmienitą jakość dźwięku. Teraz, specjalnie z myślą o polskim rynku, Clearaudio oferuje promocyjny zestaw, w którym oprócz gramofonu z wkładką Concept MM V2 oraz pokrywy przeciwpyłowej znajduje się również bogata gama akcesoriów do czyszczenia i pielęgnacji urządzenia oraz płyt gramofonowych.

Clearaudio to ceniony i doskonale rozpoznawalny projektant i producent gramofonów i szerokiej gamy produktów związanych z odtwarzaniem płyt analogowych. Wśród najpopularniejszych modeli Clearaudio na czoło wysuwa się Concept, przystępna cenowo, a mimo to wysokiej klasy konstrukcja. Teraz model ten, za sprawą specjalnie przygotowanego zestawu promocyjnego, staje się jeszcze bardziej łakomym kąskiem dla wymagających audiofilów.

Clearaudio Concept zestaw

Podstawę zestawu promocyjnego stanowi gramofon Concept w dwóch wersjach kolorystycznych – czarny/czarny (TP065) i czarny/srebrny (TP053) – z wkładką Concept MM V2 oraz pokrywą przeciwpyłową. Atrakcyjność zestawu zwiększa bogata gama profesjonalnych akcesoriów przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji całego urządzenia (AC061/P). W opakowaniu z tworzywa sztucznego producent dołącza: szczoteczkę z mikrofibry do czyszczenia płyt, szczoteczkę do czyszczenia płyt, szczoteczkę do czyszczenia igły, płyn do czyszczenia płyt, śrubokręt do powiększania otworu w płytach, pastę do usuwania delikatnych zarysowań z powierzchni akrylowych, płyn do czyszczenia płyt, płyn do czyszczenia powierzchni akrylowych oraz ściereczkę z mikrofibry.

Clearaudio Concept akcesoria

Model Concept jest na wskroś ciekawą i wyjątkową konstrukcją. Od strony wizualnej gramofon przykuwa uwagę swoją prostym, ale za to bardzo eleganckim i ponadczasowym wzornictwem. Ta powierzchowna prostota skrywa wyrafinowane rozwiązania, z których słyną produkty Clearaudio. Obudowa urządzenia wykonana jest z drewnianego włókna o średniej gęstości, a jej górną warstwę tworzy wysoko zaawansowany kompozyt o satynowanej powierzchni, opracowany tak, aby pomagał minimalizować niepożądany rezonans.

Clearaudio Concept

Aby mieć gwarancję, że żaden element nie będzie miał negatywnego wpływu na jakość dźwięku, silnik prądu stałego odizolowany jest od obudowy i zasilany przez zewnętrzny, stabilizowany napięciowo zasilacz. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe było całkowite wyeliminowanie zakłóceń mechanicznych. Potwierdzeniem wysokiej klasy produktu jest również łożyskowane magnetycznie ramię, co ogranicza ryzyko powstawania tarcia, czego efektem jest doskonała jakość dźwięku oraz niemal całkowity brak zniekształceń.

Oczywiście sama konstrukcja, nawet najlepiej dopracowana, nie zapewni oczekiwanych efektów audio, jeśli nie zostanie wyposażona w równie wyrafinowaną wkładkę gramofonową. Clearaudio Concept już w swojej podstawowej wersji wykorzystuje cenioną wkładkę Concept MM V2. To dzięki niej model Concept dostarcza przestrzenny, detaliczny, wręcz żywy dźwięk, który idealnie podkreślają doskonale kontrolowany bas oraz fantastyczne wysokie tony. Wkładka umieszczona jest w aluminiowej obudowie, która ciekawie kontrastuje z plintą urządzenia. Dzięki dołączanej do zestawu akrylowej pokrywie przeciwpyłowej (AC120), zarówno wkładka, jak i sam gramofon, pozostają widoczne nawet wtedy, gdy urządzenie nie pracuje.


Przeczytaj także

NAD wprowadza 7-kanałowy wzmacniacz mocy Masters M28


NAD Electronics, niezwykle ceniony producent wysokiej klasy urządzeń audio/wideo, prezentuje kolejny nowy i unikatowy model z serii Masters. M28 jest 7-kanałowym, niezwykle zaawansowanym wzmacniaczem, który może pełnić rolę potężnego napędu dla najnowocześniejszego systemu wielokanałowego do muzyki lub kina domowego. Warto odnotować fakt, że ta referencyjna konstrukcja jest pierwszym wielokanałowym wzmacniaczem wykorzystującym technologię wzmocnienia Purifi Eigentakt™ (samoczynne taktowanie). M28 pojawi się w sprzedaży w poglądowej cenie detalicznej 24 999 zł.

Dowiedz się więcej

Linn Majik DSM – ukochany klasyk udoskonalony na zewną...


Linn, pionier cyfrowej rewolucji strumieniowej, przedstawia nowy, wszechstronny model o wysokiej wydajności i udoskonalonym brzmieniu. Majik DSM urzeczywistnia ideę uniwersalnego połączenia w jednym urządzeniu odtwarzacza sieciowego, przedwzmacniacza i końcówki mocy, a w swojej najnowszej odsłonie wykorzystuje całkowicie odświeżone wzornictwo oraz w pełni udoskonaloną elektronikę.

Dowiedz się więcej

Powrót legendy – Thorens TD 124 DD


Z nowym TD 124 DD Thorens powraca do jednego z legendarnych gramofonów w swojej historii. Oryginalna koncepcja TD 124 została znacząco udoskonalona przy użyciu nowoczesnych rozwiązań i teraz oferuje niezrównaną jakość dźwięku.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38