Aktualności

Kino domowe bez kabli - nowa funkcja MusicCast Surround w urzadzeniach Yamahy


Zawsze chciałeś mieć zestaw kina domowego, ale nie chcesz prowadzić przewodów głośnikowych przez cały pokój?

Właśnie dlatego stworzyliśmy MusicCast Surround – dzięki tej technologii możesz bezprzewodowo połączyć amplituner kina domowego lub soundbar Yamaha z głośnikami bezprzewodowymi MusicCast 20 lub MusicCast 50. Te ostatnie staną się wówczas tylnymi głośnikami surround i nie trzeba ich łączyć przewodowo z jednostką centralną, a Ty możesz cieszyć się prawdziwym dźwiękiem przestrzennym. Możesz do takiego zestawu dołożyć jeszcze bezprzewodowy subwoofer MusicCast Sub 100 - dzięki temu możesz postawić go gdziekolwiek zechcesz, on też bezprzewodowo połączy się z amplitunerem lub soundbarem.

MusicCast Surround

Największą zaletą takiego rozwiązania jest także to, że głośniki MusicCast 20 lub MusicCast 50 wieczorem mogą służyć Ci za głośniki surround w Twoim kinie domowym, ale w ciągu dnia możesz używać ich na dziesiątki różnych sposobów, np.

  • jako para bezprzewodowych głośników do Twojego laptopa w biurze (możesz przecież sparować je w stereo!)
  • umieścić je przy łóżku w sypialni (wszakże mają wbudowany budzik!)
  • w przypadku MusicCast 50 korzystać z niego jako mini-soundbara np. podłączając do niego drugi telewizor w sypialni (poprzez wejście optyczne)

Yamaha MusicCast Sub 100

Z głośnikami MusicCast 20MusicCast 50 możesz ponadto: 

  • odbierać bezprzewodowo dźwięk z innych urządzeń MusicCast np. z amplitunera lub soundbara w salonie (i każdego podłączonego do nich urządzenia np. telewizora czy odtwarzacza CD!)
  • wysłać do głośników za pomocą Bluetooth (wersja 4.2) lub Airplay muzykę ze smartfona czy tabletu
  • słuchać muzyki z serwisów muzycznych takich jak Spotify czy Tidal lub korzystać z radia internetowego
  • odtworzyć na głośnikach pliki muzyczne zapisane w pamięci Twojego komputera czy dysku NAS – za pomocą domowej sieci Wi-Fi
  • bezprzewodowo wysłać muzykę z głośnika na dowolne słuchawki Bluetooth
  • zaprogramować przyciski na panelu górnym głośnika, aby natychmiastowo wywołać zapisane pod nimi ulubione stacje radiowe lub plejlisty

Yamaha MusicCast 20

Połączenie amplitunera kina domowego lub soundbara z bezprzewodowymi głośnikami tylnymi i subwooferem odbywa się za pomocą bezpłatnej, polskojęzycznej aplikacji MusicCast Controller (dostępnej na systemy Android i iOS). Rozłączenie systemu 5.1 również odbywa się za pomocą aplikacji – możemy wówczas korzystać niezależnie z głośników MusicCast 20 i 50. Dodatkowo dwa głośniki MusicCast 20 (lub MusicCast 50)  możemy bezprzewodowo sparować w zestaw stereo, co także robimy w aplikacji. Kilka dotknięć ekranu smartfona i gotowe!

Yamaha MusicCast 50

Same głośniki na co dzień obsługujemy także z poziomu aplikacji lub przycisków dotykowych na samym urządzeniu łącznie ze wspomnianymi, zaprogramowanymi wcześniej, przyciskami preset. 

Dowiedz się więcej o głośnikach bezprzewodowych MusicCast 20 i MusicCast 50

Sprawdź bezprzewodowy subwoofer MusicCast Sub 100


Przeczytaj także

Nowa stylistyka, nowa jakość brzmienia – Audeze LCD-4z


Audeze nie spoczywa na laurach i sukcesywnie rozwija swoją gamę produktową. Po wprowadzeniu swoich pierwszych słuchawek dla graczy, modelu Mobius, oraz otwartej konstrukcji Sine DX, przyszedł czas na udoskonalenie referencyjnej serii LCD. Teraz na polskim rynku debiutuje nowa konstrukcja, LCD-4z, która powstała w oparciu o wielokrotnie nagradzany model LCD-4.

Dowiedz się więcej

Wzmacniacze Gato Audio - teraz także w wersjach z funk...


Firma Gato Audio wprowadza do swojej oferty nowe wzmacniacze zintegrowane oraz przedwzmacniacz, będące nowymi wersjami urządzeń znanych z obecnego katalogu duńskiego producenta wysokiej klasy sprzętu audio. Są to modele DIA-250S NPM, DIA-400S NPM oraz PRD-3S NPM – wszystkie wyposażone w funkcje sieciowe.

Dowiedz się więcej

Radość ze słuchania muzyki – test słuchawek PSB M4U 8


Za pośrednictwem M4U 8 firma PSB ustanawia nowy poziom odniesienia w świecie słuchawek. Model ten łączy technologię Bluetooth z układem aktywnej redukcji hałasu ANC i funkcją „Transparency”, całości dopełniając pięknym dźwiękiem. Z doskonałymi efektami, jakie pozwala uzyskać autorski system RoomFeel, M4U 8 dostarczają brzmienie nawiązujące do tego, które można uzyskać przy odsłuchu muzyki z kolumn głośnikowych.

Dowiedz się więcej

W stronę wyższej jakości dźwięku – test przewodów zasi...


Przewód zasilający to jedno z najważniejszych połączeń w systemach audio i audio-wideo. Dostarczenie odpowiedniej ilości prądu pozwala sprzętowi muzycznemu zaprezentować pełnię swoich możliwości. Jednym z najważniejszych graczy na rynku przewodów jest amerykańska firma Nordost, której trzy modele kabli zasilających – Purple Flare, Blue Heaven i Red Dawn – trafiły do testu redakcji „Audiostereo”.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38