Aktualności

Twoja muzyka bezprzewodowo i w wysokiej jakości – słuchawki PSB M4U 8


Do sukcesywnie poszerzającej się gamy słuchawek PSB dołącza wokółuszny model M4U 8. To bezprzewodowa konstrukcja zamknięta, której atutem – oprócz łączności Bluetooth® z zaawansowanym kodekiem aptX™ HD – jest także wydajny układ aktywnej redukcji hałasu (ANC). Całości dopełnia łatwa obsługa słuchawek i niezwykle wysoki komfort użytkowania.

PSB M4U 8

PSB M4U 8 to bezprzewodowe, zamknięte słuchawki wokółuszne, które dostarczają niezwykle czysty i szczegółowy dźwięk, gwarantując przy tym emocje dostępne jedynie podczas słuchania muzyki na żywo. Te nieprawdopodobnie rzeczywiste wrażenia to m.in. efekt zastosowania autorskiego systemu RoomFeel™, którego zadaniem jest zwiększenie realizmu brzmienia muzyki.

Zgodnie z założeniami projektantów, RoomFeel™ odwzorowuje „efekt pokoju”, czyli wpływ pomieszczenia odsłuchowego na brzmienie podczas korzystania z kolumn głośnikowych. Autorski system PSB sprawia, że muzyka niemal dosłownie otacza słuchacza, czego efektem jest zachwycające doświadczenie dźwiękowe, przy zachowaniu oryginalnej energii i czystości brzmienia. Opracowany tak, aby można było z niego korzystać zawsze i wszędzie, RoomFeel™ przenosi najprecyzyjniejszy dźwięk wprost do uszu użytkownika M4U 8.

PSB M4U 8

Źródłem emocjonującego brzmienia najnowszych słuchawek PSB są 40-milimetrowe przetworniki dynamiczne. Ich nominalna impedancja wynosi 32 Ω, a maksymalna moc sięga 30 mW. Głośniki pracują wewnątrz zamkniętych obudów, co w znacznym stopniu przyczynia się do uzyskania mocnego, głębokiego basu i dodatkowo chroni użytkownika przed przenikaniem do uszu hałasu z zewnątrz.

Aby niemal całkowicie wyeliminować wpływ szumu otoczenia na odtwarzany dźwięk, projektanci PSB wzbogacili swoje słuchawki o układ aktywnej redukcji hałasu (ANC). Ten niezwykle efektywny system wykorzystuje aż cztery mikrofony (większość konstrukcji używa tylko dwóch) i udostępnia specjalny tryb „Transparency”. Dzięki niemu, po naciśnięciu przycisku regulacji głośności, dźwięk muzyki zostaje ściszony o 30 dB, a użytkownik z łatwością może usłyszeć to, co dzieje się wokół niego. Ponadto wbudowane mikrofony umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych, zamieniając M4U 8 w zestaw głośnomówiący.

PSB M4U 8

Swój uniwersalny charakter słuchawki PSB zawdzięczają bezprzewodowej łączności Bluetooth®. To ukłon w stronę użytkowników, którzy często słuchają muzyki z przenośnych źródeł, np. smartfonów. Dzięki obsłudze kodeku aptX™ HD model M4U 8 zapewnia przy tym niezwykle wysoką jakość dźwięku bezprzewodowego. Aby móc korzystać z połączenia Bluetooth oraz systemu ANC, do słuchawek dołączane są akumulatory, które po pełnym naładowaniu zapewniają energię na 15 godzin pracy.

Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań wciąż mogą korzystać z połączenia przewodowego. Słuchawki M4U 8 dostarczane są wraz z dwoma odłączanymi przewodami. Obydwa mają 1,5 m długości, ale jeden z nich zakończony jest wtykiem mini-jack 3,5 mm, a drugi złączem USB. Kabel z USB pozwala na podłączenie słuchawek do portu USB w komputerze i oprócz przesyłania sygnału audio wykorzystywany jest także do ładowania akumulatora w słuchawkach. Dodatkowo do słuchawek dołączona jest przejściówka na 6,3 mm oraz adapter samolotowy.

Klasę słuchawek potwierdzają wysokiej jakości materiały wykończeniowe i łatwość obsługi. Pałąk pokryty jest skórą, natomiast wokółuszne kołnierze wypełnione są miękką pianką, która zwiększa komfort użytkowania. Nauszniki zawieszone są przy wykorzystaniu żyroskopowego systemu mocowania, który umożliwia optymalne dopasowanie słuchawek do głowy użytkownika.  Sterowanie odtwarzaniem muzyki oraz regulację poziomu głośności ułatwiają przyciski wbudowane w słuchawki, a prostotę nawiązywania połączenia bezprzewodowego gwarantuje NFC. 


Przeczytaj także

Wzmacniacze Gato Audio - teraz także w wersjach z funk...


Firma Gato Audio wprowadza do swojej oferty nowe wzmacniacze zintegrowane oraz przedwzmacniacz, będące nowymi wersjami urządzeń znanych z obecnego katalogu duńskiego producenta wysokiej klasy sprzętu audio. Są to modele DIA-250S NPM, DIA-400S NPM oraz PRD-3S NPM – wszystkie wyposażone w funkcje sieciowe.

Dowiedz się więcej

Radość ze słuchania muzyki – test słuchawek PSB M4U 8


Za pośrednictwem M4U 8 firma PSB ustanawia nowy poziom odniesienia w świecie słuchawek. Model ten łączy technologię Bluetooth z układem aktywnej redukcji hałasu ANC i funkcją „Transparency”, całości dopełniając pięknym dźwiękiem. Z doskonałymi efektami, jakie pozwala uzyskać autorski system RoomFeel, M4U 8 dostarczają brzmienie nawiązujące do tego, które można uzyskać przy odsłuchu muzyki z kolumn głośnikowych.

Dowiedz się więcej

W stronę wyższej jakości dźwięku – test przewodów zasi...


Przewód zasilający to jedno z najważniejszych połączeń w systemach audio i audio-wideo. Dostarczenie odpowiedniej ilości prądu pozwala sprzętowi muzycznemu zaprezentować pełnię swoich możliwości. Jednym z najważniejszych graczy na rynku przewodów jest amerykańska firma Nordost, której trzy modele kabli zasilających – Purple Flare, Blue Heaven i Red Dawn – trafiły do testu redakcji „Audiostereo”.

Dowiedz się więcej

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38