Aktualności

Aktualizacja BluOS 3.4 wprowadza nową muzykę, nowe funkcje i nowe udoskonalenia


NAD Masters M10

Jeszcze łatwiejsza obsługa, nowe stacje Radio Paradise i wsparcie dla różnych funkcji sprzętowych – to najważniejsze zmiany, które teraz zyskują użytkownicy urządzeń z rodziny BluOS.

Lenbrook International, twórca oprogramowania high-res audio do zastosowań prywatnych i komercyjnych,  zapowiedział wprowadzenie wersji 3.4 swojego utytułowanego systemu high-res audio BluOS i platformy do zarządzania muzyką. Aktualizacja, której udostępnienie planowane jest na 16 kwietnia, wprowadzi wiele udoskonaleń i nowych opcji strumieniowania muzyki.

Jeszcze łatwiejsza obsługa

Użytkownicy BluOS teraz będą mogli odnaleźć ścieżki high-res podczas przeglądania zawartości serwisu Qobuz z poziomu aplikacji BluOS Controller. Obok utworów zapisanych w postaci pliku wysokiej rozdzielczości pojawi się ikona „HR”, dzięki czemu korzystanie z wyszukiwarki zasobów Qobuz jest podobne do przeglądania bibliotek w Tidalu i innych serwisach muzycznych.

Ikona "HR"

Udoskonalenia zostały również wprowadzone w zakresie integracji BluOS z Roon, aby zoptymalizować kompatybilność z najnowszą wersją oprogramowania Roon 1.6.

Nowe funkcje

Wraz z aktualizacją oprogramowania pojawia się również szereg udoskonaleń i dodatków stworzonych z myślą o sprzętowej integracji z BluOS. Wszyscy użytkownicy BluOS będą teraz mogli nadać poszczególnym wejściom własne nazwy lub też ukryć w aplikacji nieużywane wejścia, aby uprościć listę dostępnych źródeł audio do faktycznie wykorzystywanych.

BluOS - nowe funkcje

Ponadto użytkownicy urządzeń Bluesound zyskają większą stabilność parowania Bluetooth, natomiast posiadacze wzmacniacza strumieniującego BluOS NAD Masters M10 będą teraz mogli z łatwością sparować swoje urządzenia Bluetooth przy wykorzystaniu technologii NFC. Dodatkową korzyścią dla użytkowników M10 będzie aktywowanie Dirac Live i udostępnienie w aplikacji elementów sterowania wykorzystywanych do korekcji akustycznej pomieszczenia, które pojawią się po pierwszym skonfigurowaniu tej technologii przez użytkownika.

NAD Masters M10

Oprogramowanie układowe do obsługi DTS:X w amplitunerach AV NAD Electronics wykorzystujących moduły MDC AM230 i AM17 zostanie powiązane z aktualizacją BluOS, aby zwiększyć wygodę użytkowania amplitunerów kina domowego obsługujących BluOS. Użytkownicy amplitunerów AV z modułami MDC, ale nieobsługujących BluOS, powinni skontaktować się ze sprzedawcą urządzenia, aby uzyskać aktualizację lub odwiedzić stronę internetową NADelectronics.com, aby pobrać i zainstalować aktualizację we własnym zakresie.

Dostęp do nowej muzyki

BluOS 3.4 wprowadzi także wiele uaktualnień muzycznych, wliczając trzy nowe stacje Radio Paradise, które tak jak już zintegrowana podstawowa stacja Radio Paradise, będą bezpłatną usługą dołączaną do urządzeń kompatybilnych z BluOS. Nowe stacje Radio Paradise zaoferują bezstratną jakość CD dla Mellow Mix, Rock Mix i Groovy Mix, a użytkownicy zyskają również opcję pomijania utworów. Dodatkowo, po polubieniu przez użytkownika 100 piosenek w dowolnej stacji Radio Paradise, w menu pojawi się dodatkowa stacja „Moje ulubione” („My Favorites”), tworząc w ten sposób swoją indywidualną stację radiową.

Stacje Radia Paradise w systemie BluOS

Użytkownicy BluOS będą mogli strumieniować lub pobierać nagrania koncertowe – wiele z nich w bezstratnych formatach – dzięki nugs.net, najnowszemu serwisowi muzycznemu dodanemu do nieustannie rozszerzającej się listy współpracujących partnerów strumieniujących.

„Potęgą BluOS jest możliwość dodawania funkcji i udoskonaleń za pośrednictwem aktualizacji takich jak ta”, mówi Andrew Haines, menadżer produktu BluOS. „To ogromna wartość dla użytkowników sprzętu kompatybilnego z BluOS, zachęcająca do jego zakupu i użytkowania przez wiele lat, ponieważ produkt otrzymuje regularne aktualizacje, pozwalające zachować zgodność urządzenia z nieustannie zmieniającym się krajobrazem technicznym”.


Przeczytaj także

Nowe funkcjonalności w urządzeniach MusicCast Yamahy


Za pomocą jednej aktualizacji Yamaha zmienia sposób korzystania ze swoich już i tak funkcjonalnych urządzeń z rodziny MusicCast. Udostępniona dzisiaj wersja oprogramowania wprowadza trzy kluczowe udogodnienia – kompatybilność z AirPlay 2, funkcjonalność Spotify Connect nawet dla użytkowników bezpłatnego konta, a także zgodność z Asystentem Google. Rozwiązanie przygotowane przez Yamahę potwierdza dbałość producenta o najwyższy poziom wygody użytkowników swoich produktów, także modeli już obecnych na rynku.

Dowiedz się więcej

Nowe gramofony Thorens – TD 1600 i TD 1601


Thorens zapowiada dwa nowe gramofony: TD 1600 i TD 1601. Oba modele nawiązują stylistycznie i konstrukcyjnie do klasycznego modelu firmy – TD 160 – i wyposażone są w zawieszone sub-chassis. TD 1600 pozostaje typowym, w pełni manualnym gramofonem, podczas gdy TD 1601 zwiększa wygodę użytkowania m.in. funkcją automatycznego wyłączania po zakończeniu odtwarzania.

Dowiedz się więcej

Thorens TD 402 DD – nowy gramofon z napędem bezpośrednim


Za pośrednictwem nowego modelu TD 402 DD Thorens prezentuje swój pierwszy od ponad 30 lat gramofon z napędem bezpośrednim. Urządzenie wyposażone jest w funkcję automatycznego wyłączania i dostarczany jest z zamontowaną wkładką Audio-Technica AT VM95E, czyniąc TD 402 DD najlepszą propozycją wśród wysokiej jakości konstrukcji należących do średniej klasy urządzeń.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38