Aktualności

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem legendarnej firmy Luxman


Luxman L-509X

Już wkrótce do polskich salonów audio-wideo trafi niemal pełna gama produktowa Luxmana. Oficjalnym przedstawicielem tej japońskiej ikony w świecie high-endowych urządzeń została firma Audio Klan. Dzięki temu polscy miłośnicy doskonałego dźwięku będą mogli zapoznać się z ofertą Luxmana w aż 12 miastach Polski, a jego znakomite konstrukcje staną się dostępne niemal na wyciągnięcie ręki.

Firma Luxman to jedna z najstarszych marek w branży audio. Jej początki sięgają 1925 r. i nierozerwalnie wiążą się z rozwojem japońskiej radiofonii. W pierwszych latach gamę produktową stanowiły radioodbiorniki i aż do dzisiaj Luxman pozostaje wierny swoim korzeniom, opracowując wyłącznie konstrukcje audio.

Od początku swojej działalności projektanci urzeczywistniali tezę, że najważniejsze jest dostarczenie w pełni naturalnego brzmienia, maksymalnie zbliżonego do oryginału. W efekcie konstrukcja wszystkich urządzeń Luxmana podporządkowana jest przede wszystkim temu celowi.

Luxman D-380

Obecne modele tej japońskiej ikony w perfekcyjny sposób łączą charakterystyczne, tradycyjne wzornictwo z najbardziej bezkompromisowymi rozwiązaniami. Dzisiejszą gamę produktową tworzą wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze/końcówki mocy, odtwarzacze CD i SACD, przetworniki cyfrowo-analogowe, gramofony oraz wzmacniacze słuchawkowe i przedwzmacniacze gramofonowe. Na szczególną uwagę zasługują oferowane od wielu dekad i sukcesywnie udoskonalane konstrukcje lampowe – wzmacniacze i odtwarzacze CD.

Dopracowane na przestrzeni lat niemal do perfekcji, urządzenia Luxman dają pewność, że nawet po kilku dekadach użytkowania wciąż będą oferowały najwyższej jakości dźwięk. Wszystkie wprowadzane zmiany to przykład ewolucji, która jeszcze bardziej zbliża nas do dźwiękowego ideału. Obrazu całości dopełnia łatwa i intuicyjna obsługa oraz możliwość precyzyjnego dostrojenia brzmienia do własnych preferencji.

Luxman MQ-88uC

Tak jak wszyscy wielcy producenci, Luxman ogromną wagę przykłada do konstrukcji swoich urządzeń. Przemyślany układ wewnętrzny, szerokie wykorzystanie elementów dyskretnych i  komponentów opracowanych specjalnie na potrzeby Luxmana, a przede wszystkim autorskie rozwiązania, to tylko kilka przykładów potwierdzających niemal obsesyjną dbałość o szczegóły.

Wśród unikatowych rozwiązań warto wskazać układy LECUA i ODNF. Pierwszy z nich jest niezwykle precyzyjnym tłumikiem, który zmienia siłę głosu bez negatywnego wpływu na jakość sygnału. Ponadto rozwiązanie opracowane przez Luxmana odporne jest na proces fizycznego starzenia się ścieżki oporowej, co zwiększa żywotność urządzeń korzystających z LECUA. Z kolei ODNF to sposób Luxmana na ujemne sprzężenie zwrotne. Układ ten, będący odmianą prądowego sprzężenia zwrotnego, łączy zalety ujemnego sprzężenia zwrotnego, jak i jego braku. ODNF na wyjściu układu izoluje szumy i zniekształcenia (w porównaniu z wejściem) i dodaje negatywne sprzężenie zwrotne, ale tylko z sygnałem zniekształceń. Wśród korzyści ODNF warto wymienić jego niezwykle szerokie pasmo przenoszenia i ekstremalną szybkość działania.

Luxman L590AX2

Do dzisiaj znakiem rozpoznawczym wzmacniaczy firmy są duże wychyłowe wskaźniki. Luxman pozostaje wierny także dostarczaniu urządzeń pracujących w czystej klasie A. Część modeli tylko w przypadku trudnych do wysterowania kolumn przechodzi do pracy w klasie AB. Efekt końcowy każdy miłośnik muzyki będzie mógł usłyszeć już wkrótce. Niebawem pierwsze egzemplarze z oferty produktowej Luxmana trafią do ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design.


Przeczytaj także

BluOS 3.6 wprowadza nowe serwisy strumieniowe, nową op...


BluOS™, wysokiej klasy platforma multiroom do zarządzania muzyką opracowana przez Lenbrook International, wprowadza liczne ulepszenia, które dostępne są za pomocą oprogramowania w wersji 3.6. Od 15 października br. użytkownicy proszeni są o zaktualizowanie oprogramowania swoich odtwarzaczy BluOS, dzięki czemu zyskają dostęp do dwóch nowych serwisów strumieniowych, asystenta Google i wsparcia dla MQA-CD w NAD Masters M50.2 i Bluesound VAULT.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38