Aktualności

Audio-Technica AT-LP5x z wyróżnieniem „What Hi-Fi?”


AT-LP5X

Za pomocą gramofonu AT-LP5x projektanci jeszcze bardziej udoskonalili swój wielokrotnie nagradzany model AT-LP5. Dzięki zastosowaniu wyższej jakości wkładki, odseparowanego zasilacza i dodaniu obsługi prędkości 78 obr./min nowy model wspina się na wyższy poziom, czego potwierdzeniem jest uzyskanie przez gramofon maksymalnej noty w teście przeprowadzonym przez redakcję „What Hi-Fi?”.

Audio-Technica AT-LP5x to w pełni manualny gramofon z napędem bezpośrednim, który został opracowany w oparciu o ceniony model AT-LP5. Najnowsza konstrukcja zachowuje stylistykę i kluczowe rozwiązania techniczne swojego poprzednika, m.in. bezpośredni napęd, ramię w kształcie litery J, krzyżakowe zawieszenie oraz wbudowany przedwzmacniacz, ale wprowadza kilka udoskonaleń – nową wkładkę Dual MM AT-VM95E oraz odizolowany, zewnętrzny zasilacz. Z myślą o zaawansowanych użytkownikach projektanci dodali również obsługę prędkości 78 obr./min.

Audio-Technica AT-LP5X

Jak wprowadzone zmiany wpłynęły na jakość dźwięku, sprawdzili redaktorzy z magazynu „What Hi-Fi?” Już na początku recenzent zauważa, że projektanci nie zmienili sprawdzonej formuły poprzednika, pozwalającej zdobywać liczne nagrody. Zastosowanie nowej, lepszej wkładki przekłada się na szerszy zakres obsługiwanych częstotliwości i lepszą kontrolę wysokich tonów. Z kolei zastosowanie zewnętrznego zasilacza pozwoliło odseparować gramofon od elektrycznych i mechanicznych zakłóceń.

Dzięki wprowadzonym zmianom AT-LP5x brzmi jeszcze czyściej i przejrzyściej, a jego dźwięk można uznać za lidera w swojej klasie. Gramofon zapewnia wysoki poziom szczegółowości i z niesamowitą swobodą przekazuje dynamikę nagrania, pozwalając śledzić subtelne fragmenty instrumentalne nawet w bogatych muzycznie nagraniach. Wszystko to pozwoliło AT-LP5x zdobyć maksymalną notę – pięć gwiazdek.

Cały test dostępny znajduje się tutaj.


Przeczytaj także

Copland CSA 100 – wszystko w jednej obudowie


Wzmacniacz zintegrowany CSA 100 jest najnowszym dziełem Coplanda. Urządzenia zostało opracowane w oparciu o metodę synektyczną, która zapewniła wcześniejszym hybrydowym wzmacniaczom Coplanda szerokie uznanie, i łączy zalety wzmacniaczy lampowych oraz tranzystorowych.

Dowiedz się więcej

IsoAcoustics i PSB Speakers nawiązują współpracę


Firmy IsoAcoustics i PSB Speakers zapowiedziały nawiązanie współpracy, która zostanie zapoczątkowana przed wystawą Integrated Systems Europe 2020. Dwóch kanadyjskich producentów łącząc swoje siły w 2020 r., zaoferuje nową linię głośników PSB wyposażonych w wielokrotnie nagradzaną technologię izolacji IsoAcoustics.

Dowiedz się więcej

ELAC Concentro S 507 – high-end na wysokich obcasach


ELAC z dumą prezentuje swoją najnowszą wolnostojącą kolumnę głośnikową Concentro S 507. Ten ze wszech miar wyjątkowy model jest synonimem doskonałej jakości wykonania, wzornictwa i dźwięku. Concentro S 507 zachowuje wszystkie funkcje i zalety większych głośników Concentro, ale tworzy indywidualny, niepowtarzalny efekt wizualny.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38