Aktualności

Audio-Technica AT-LP5x z wyróżnieniem „What Hi-Fi?”


AT-LP5X

Za pomocą gramofonu AT-LP5x projektanci jeszcze bardziej udoskonalili swój wielokrotnie nagradzany model AT-LP5. Dzięki zastosowaniu wyższej jakości wkładki, odseparowanego zasilacza i dodaniu obsługi prędkości 78 obr./min nowy model wspina się na wyższy poziom, czego potwierdzeniem jest uzyskanie przez gramofon maksymalnej noty w teście przeprowadzonym przez redakcję „What Hi-Fi?”.

Audio-Technica AT-LP5x to w pełni manualny gramofon z napędem bezpośrednim, który został opracowany w oparciu o ceniony model AT-LP5. Najnowsza konstrukcja zachowuje stylistykę i kluczowe rozwiązania techniczne swojego poprzednika, m.in. bezpośredni napęd, ramię w kształcie litery J, krzyżakowe zawieszenie oraz wbudowany przedwzmacniacz, ale wprowadza kilka udoskonaleń – nową wkładkę Dual MM AT-VM95E oraz odizolowany, zewnętrzny zasilacz. Z myślą o zaawansowanych użytkownikach projektanci dodali również obsługę prędkości 78 obr./min.

Audio-Technica AT-LP5X

Jak wprowadzone zmiany wpłynęły na jakość dźwięku, sprawdzili redaktorzy z magazynu „What Hi-Fi?” Już na początku recenzent zauważa, że projektanci nie zmienili sprawdzonej formuły poprzednika, pozwalającej zdobywać liczne nagrody. Zastosowanie nowej, lepszej wkładki przekłada się na szerszy zakres obsługiwanych częstotliwości i lepszą kontrolę wysokich tonów. Z kolei zastosowanie zewnętrznego zasilacza pozwoliło odseparować gramofon od elektrycznych i mechanicznych zakłóceń.

Dzięki wprowadzonym zmianom AT-LP5x brzmi jeszcze czyściej i przejrzyściej, a jego dźwięk można uznać za lidera w swojej klasie. Gramofon zapewnia wysoki poziom szczegółowości i z niesamowitą swobodą przekazuje dynamikę nagrania, pozwalając śledzić subtelne fragmenty instrumentalne nawet w bogatych muzycznie nagraniach. Wszystko to pozwoliło AT-LP5x zdobyć maksymalną notę – pięć gwiazdek.

Cały test dostępny znajduje się tutaj.


Przeczytaj także

Powrót legendy – Thorens TD 124 DD


Z nowym TD 124 DD Thorens powraca do jednego z legendarnych gramofonów w swojej historii. Oryginalna koncepcja TD 124 została znacząco udoskonalona przy użyciu nowoczesnych rozwiązań i teraz oferuje niezrównaną jakość dźwięku.

Dowiedz się więcej

Zestaw dla wymagających miłośników analogowej muzyki –...


Clearaudio Concept to wysokiej klasy gramofon, który dzięki swojej zaawansowanej, perfekcyjnie dopracowanej konstrukcji zapewnia wyśmienitą jakość dźwięku. Teraz, specjalnie z myślą o polskim rynku, Clearaudio oferuje promocyjny zestaw, w którym oprócz gramofonu z wkładką Concept MM V2 oraz pokrywy przeciwpyłowej znajduje się również bogata gama akcesoriów do czyszczenia i pielęgnacji urządzenia oraz płyt gramofonowych.

Dowiedz się więcej

Przenośna i bezprzewodowa magia — Audio Pro Addon T3+


Addon T3+ jest niewielkim głośnikiem, który wyznacza nowy standard w świecie przenośnego audio. Z łatwą obsługą, eleganckim wzornictwem, niewiarygodną jakością dźwięku i jednym z najlepszych czasów pracy na baterii wśród obecnych na rynku urządzeń jest to doskonały głośnik przenośny do codziennego słuchania muzyki.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38