Aktualności

Bezprzewodowy dźwięk stereo - MusicCast Stereo


MusicCast Stereo to idealna funkcjonalność dla tych, którzy szukają nowoczesnego systemu stereo, który nie oznacza od razu zaopatrzenia się w osobny wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy i parę kolumn głośnikowych – nie wspominając o konieczności połączenia tych wszystkich urządzeń całą pajęczyną przewodów.

MusicCast Stereo Yamahy to technologia, która została wbudowana w nowe głośniki bezprzewodowe Yamaha: MusicCast 20 oraz MusicCast 50. Teraz wystarczą dwa głośniki MusicCast 20 lub dwa głośniki MusicCast 50 i prosta konfiguracja bezprzewodowego połączenia między nimi. W rezultacie otrzymujemy prawdziwym dźwięk dwukanałowy – i nie potrzebujemy już tak dużej przestrzeni, jak w przypadku klasycznych zestawów stereo.

Yamaha MusicCast 20

Głośniki Yamaha MusicCast są bowiem jednocześnie wzmacniaczami, odtwarzaczami sieciowymi oraz głośnikami. Dodatkowo zamkniętymi w stylowej obudowie – idealnej dla Twojego domu!

A jeśli zabraknie Ci basu to wystarczy – oczywiście bezprzewodowo! – połączyć z głośnikami jeszcze subwoofer Yamaha MusicCast Sub 100.

Co mogę odtwarzać na moim zestawie stereo złożonym z dwóch głośników bezprzewodowych Yamaha?

  • możesz odbierać bezprzewodowo dźwięk z innych urządzeń Yamaha MusicCast np. z amplitunera lub soundbara w salonie (i każdego podłączonego do nich urządzenia np. telewizora czy odtwarzacza CD!)
  • możesz wysłać do głośników za pomocą Bluetooth (wersja 4.2) lub Airplay muzykę ze smartfona czy tabletu
  • możesz słuchać muzyki z serwisów muzycznych takich jak Spotify czy Tidal lub korzystać z radia internetowego
  • możesz odtworzyć na głośnikach pliki muzyczne zapisane w pamięci Twojego komputera czy dysku NAS – za pomocą domowej sieci Wi-Fi
  • możesz nawet bezprzewodowo wysłać muzykę z głośnika na dowolne słuchawki Bluetooth
  • możesz także zaprogramować przyciski na panelu górnym głośnika, aby natychmiastowo wywołać zapisane pod nimi ulubione stacje radiowe lub plejlisty

Myślisz o tym  jak możesz użyć takiego systemu stereo? Oto kilka propozycji:

  • używaj ich jako bezprzewodowych głośników do Twojego laptopa
  • korzystaj z nich jako zestawu stereo w Twojej sypialni – głośniki mają wbudowany budzik więc mogą obudzić Cię np. dźwiękami ulubionej stacji radiowej
  • w przypadku Yamaha MusicCast 50 możesz także podłączyć do nich telewizor (poprzez wejście optyczne) lub odtwarzacza CD (poprzez wejście RCA)
Yamaha MusicCast 50

Jak zatem sparować dwa głośniki Yamaha MusicCast w taki zestaw stereo? Wszystko robimy za pomocą bezpłatnej, polskojęzycznej aplikacji Yamaha MusicCast Controller (dostępnej na systemy Android i iOS). Aplikacja służy nam też do szybkiego rozłączenia naszych głośników, aby móc korzystać z każdego niezależnie. Subwoofer do naszych głośników również podłączamy zdalnie poprzez aplikację. Kilka dotknięć ekranu smartfona i gotowe!

Yamaha MusicCast Sub 100

Dowiedz się więcej o głośnikach bezprzewodowych MusicCast 20 i MusicCast 50

Sprawdź bezprzewodowy subwoofer MusicCast Sub 100

Dowiedz się więcej o systymie multiroom Yamaha MusicCast


Przeczytaj także

Bowers & Wilkins wprowadza nowy model Formation Flex®


Za pośrednictwem najnowszego urządzenia – Formation Flex® - Bowers & Wilkins jeszcze mocniej wkracza do świata bezkompromisowego dźwięku bezprzewodowego. Dzięki temu modelowi użytkownicy mogą cieszyć się strumieniowaniem high-res przy zachowaniu dwukrotnie większej wierności niż w przypadku wiodącej marki głośników bezprzewodowych.

Dowiedz się więcej

„Mały olbrzym” – nowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H120


H120, najnowszy wzmacniacz zintegrowany firmy Hegel, już w listopadzie zajmie miejsce modelu Röst. Wprowadzony do oferty trzy lata temu, Röst okazał się ogromnym krokiem naprzód dla jego twórców. Był to pierwszy wzmacniacz dostępny w białym kolorze i pierwszy obsługiwany poprzez IP. Röst otworzył firmie Hegel wiele nowych drzwi, wliczając dostęp do domów inteligentnych.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38