Już wkrótce do polskich salonów audio-wideo trafią różnorodne urządzenia Lithe Audio. Oficjalnym przedstawicielem tej brytyjskiej marki w Polsce została firma Audio Klan. Dzięki temu polscy miłośnicy dobrego brzmienia będą mogli zapoznać się z ofertą Lithę Audio, na którą składają się m.in. aktywne głośniki sufitowe, obsługujące różnego typu systemy komunikacji bezprzewodowej, a także głośniki ogrodowe.

Lithe Audio Bezprzewodowe Głośniki instalacyjne

Początki Lithe Audio sięgają 2008 roku. Firmę założyli Wesley Siu i Amit Ravat – pasjonaci nowych technologii. Ich celem było poprawienie komfortu życia użytkowników, a zaczynali od produkcji takich produktów jak włączniki oświetlenia i ścienne gniazda sieciowe.

Marka Lithe Audio powstała dzięki połączeniu dotychczasowych sukcesów w tworzeniu inteligentnych rozwiązań domowych oraz zamiłowania dwóch założycieli do muzyki i technologii rozrywkowej. W efekcie, pod szyldem Lithe Audio, powstało wiele innowacyjnych produktów, w tym unikalne głośniki Bluetooth typu „all-in-one”, które dzięki łatwości użytkowania oraz dyskretnemu wzornictwu zyskały uznanie wśród klientów. Obecnie oferta Lithe Audio jest znacznie bardziej rozbudowana.

Lithe Audio Głośniki sufitowe

Oferta produktowa Lithe Audio

Produkty Lithe Audio doskonale spełniają potrzeby wielu klientów, w tym pasjonatów sprzętu typu DIY, projektantów wnętrz, firm budowlanych czy deweloperów zajmujących się różnorodnymi nieruchomościami. Niepowtarzalne urządzenia brytyjskiego producenta są stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w rozwiązaniach biznesowych czy hotelowych.

Lithe-Audio

Wśród produktów Lithe Audio można wyróżnić przede wszystkim:

  • sufitowe głośniki Bluetooth (możliwe do użycia w pojedynczych pomieszczeniach, takich jak kuchnia, łazienka czy pokój hotelowy, zgodne z asystentami głosowymi);
  • sufitowe głośniki multiroom (kompatybilne z aplikacją mobilną Lithe Audio i obsługujące dwuzakresową łączność Wi-Fi oraz funkcje takie jak AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect czy DLNA);
  • sufitowe głośniki multiroom z serii Pro (najbardziej zaawansowane, do łączności Bluetooth i Wi-Fi dodają kompatybilność z WiSA i PoE – Power over Ethernet);
  • głośniki ogrodowe (łatwe w instalacji i obsłudze aktywne i pasywne modele, zapewniające wysokiej jakości dźwięk).

W ofercie firmy Lithe Audio znajduje się także niewielki, łatwy do ukrycia w pomieszczeniu subwoofer aktywny. Ponadto firma oferuje różnego rodzaju akcesoria do swoich modeli, w tym m.in. ścienne regulatory głośności oraz okablowanie.

Lithe-Audio subwoofer

Produkty Lithe Audio cechuje wyjątkowy komfort montażu i konfiguracji. Aktywna konstrukcja głośników sprawia, że nie trzeba przeprowadzać kabli głośnikowych i ukrywać ich w ścianach lub sufitach, co pozwala uniknąć skomplikowanych remontów. Dodatkowo, nie ma potrzeby wykonywania tzw. „centralki”, aby korzystać z rozwiązań multiroom. W ramach domowego systemu audio można utworzyć do 32 stref. Dodatkowo w serii Pro są modele z obsługą standardu WiSA (Wireless Speaker and Audio), który umożliwia bezprzewodową transmisję sygnału audio. W oparciu o głośniki z linii Pro można stworzyć bezprzewodowe kino domowe, zgodne z standardem Dolby Atmos, bez potrzeby używania amplitunera wielokanałowego.

Lithe Audio głośniki sufitowe

Dostępność

Przewidywana dostępność produktów Lithe Audio u autoryzowanych dealerów to przełom kwietnia i maja.