Niemiecki producent wysokiej klasy kolumn głośnikowych poszerzył swoją cenioną serię VELA o nowy model podstawkowy – BS 404. W tej nowej konstrukcji znalazły się autorskie rozwiązania techniczne, które świetnie sprawdziły się w pozostałych kolumnach z serii VELA. W efekcie użytkownik może liczyć na bogate, emocjonujące, a zarazem dokładne brzmienie. 

ELAC Vela BS 404

Podstawkowe kolumny głośnikowe BS 404 uzupełniają istniejącą linię kolumn marki ELAC, dołączając do mniejszego modelu podstawkowego – VELA BS 403. Pod względem wzornictwa nawiązuje do dotychczasowych konstrukcji dostępnych w tej popularnej serii kolumn głośnikowych. Cechuje się dokładnie wykończoną fornirem, lakierowaną obudową z aluminiowymi elementami. Jest lekko pochylona do tyłu, a od góry ma trapezoidalny kształt. 

Możliwość ustawienia blisko ściany 

W 2-drożnej kolumnie podstawkowej VELA BS 404 znalazły się rozwiązania techniczne znane z pozostałych kolumn głośnikowych należących do udanej linii VELA. Warto zwrócić uwagę na m.in. wentylowaną obudowę z wylotem bass reflex ulokowanym w podstawie konstrukcji. Tym samym kolumnę można ustawić nawet blisko ściany, bez obaw o znaczący wpływ tego elementu na jakość dźwięku. 

ELAC Vela BS 404

Wysokiej klasy przetworniki  

W kolumnach VELA BS 404 znalazł się przetwornik wysokotonowy JET5, który świetnie uzupełnia 18-centymetrowy woofer o wysokiej efektywności. Jednostka ta wykorzystuje membranę o strukturze kryształu i technologię AS-XR. Zastosowane rozwiązania przełożyły się na najwyższą dokładność reprodukcji środka pasma przetwarzanych częstotliwości.  

Wszechstronna konstrukcja 

Nowy falowód tweetera JET5 wraz z pochyleniem obudowy pozytywnie wpływa na jakość odtwarzanych dźwięków, powodując, że VELA VS 404 doskonale odnajdzie się zarówno w zestawach stereo, jak i systemach kina domowego. Projektanci zoptymalizowali również przetworniki, które jeszcze dokładniej odtwarzają transjenty.  

ELAC Vela BS 404

Dostępność 

Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne podstawkowych kolumn głośnikowych ELAC VELA BS 404: czarna, biała i orzech. Nowy model będzie dostępny u autoryzowanych dealerów już pod koniec marca br.