Wydawać by się mogło, że ideału nie można poprawić. Ale AudioQuest udowadnia, że tak nie jest. Najlepszy jak dotąd interkonekt – „Sky” - doczekał się Swoich udoskonalonych kontynuatorów. To co dobre, stało się jeszcze lepsze!

 

wel-signature.jpg

Wel Signature XLR

Otóż pojawiły się dwa modele interkonektów, które wnoszą jakość przewodnictwa w rejony dotąd niedostępne. Nowi królowie w ofercie to WILD BLUE YONDER oraz WELL SIGNATURE. Kable te posiadają wszystko, czego mógłby sobie zażyczyć najbardziej wymagający klient.

Nowe modele charakteryzują: najwyższej jakości materiały, unikalna konstrukcja przewodu jak również zastosowana technika izolacji. Doskonałość tych elementów kabla jest kluczowa, gdyż sprawia iż proces produkcji tych przewodów, gdzie często są one zginane i rozciągane, nie wpływa negatywnie na ich jakość.

W interkonektach WILD BLUE YONDER oraz WELL SIGNATURE zastosowano srebro o najwyższym stopniu czystości i perfekcyjnie dopracowanej powierzchni (PSS – Solid Perfect-Surface Silver conductors). Wszystkie żyły są litymi przewodnikami zapewniającymi minimalizację wpływu między żyłami,  a gładka i czysta powierzchnia eliminuje powstawanie twardości i znacząco poprawia czystość dźwięku. Przewodniki znajdują się w izolacji powietrznej w rurkach teflonowych. To jest właśnie jedna z różnic miedzy tymi kablami. WILD BLUE YONDER ma o 32% większą powierzchnie wewnętrzną dielektryka w porównaniu do modelu SKY, natomiast WELL SIGANTURE aż o 62% większą powierzchnię niż SKY. Skutkuje to zmniejszeniem powierzchni przylegania przewodnika do dielektryka. Wygląda to mniej więcej tak jak byśmy umieścili ołówek w butelce.

Wild-Blue-Yonder-2.jpg

  Wild-Blue-Yonder-1.jpg                 

  Wild Blue Yonder RCA                                                                         Wild Blue Yonder XLR

Wszystkie przewodniki w przewodach zostały ze sobą skręcone w odpowiedni sposób aby wzajemnie się nie indukowały i nie zakłócały oraz nie powodowały nadmiernego zginania dielektryka teflonowego. Dodatkowo , zastosowano bardzo solidne ekranowanie. Ponad to kable zawierają charakterystyczną dla wszystkich bardzo dobrych przewodów firmy Audioquest system opatentowanego systemu DBS (Dielectric-Bias System) do aktywnej polaryzacji dielektryka tak aby nie występował efekt kondensatora jak i brak potrzeby wygrzewania kabla.

Oba kable występują z końcówkami RCA jak i XLR bez dodatkowej opłaty. Końcówki do przewodników są montowane przez zgrzewanie a nie popularne lutowanie. Jest to idealny sposób na konfekcjonowanie przewodów bo nie dokłada dodatkowego materiału przez który musi przepłynąć sygnał jak i nie degraduje chemicznie przewodnika. Same końcówki są wykonane z czystej miedzi z platerowanym mechanicznie srebrem i produkowane samodzielnie przez Audioquesta. Efektem ubocznym wszystkich zabiegów jest zwiększona sztywność kabli oraz ich znaczna średnica zewnętrzna. Ale dla prawdziwych pasjonatów, nie będą to raczej wady tylko powód do dumy. Kable gwarantują pełna satysfakcję dźwiękową jak i wizualną.
 

Przewody są już dostępne w Polsce.