Aktualności

Copland CSA 100 – wszystko w jednej obudowie


Copland CSA100

Wzmacniacz zintegrowany CSA 100 jest najnowszym dziełem Coplanda. Urządzenia zostało opracowane w oparciu o metodę synektyczną, która zapewniła wcześniejszym hybrydowym wzmacniaczom Coplanda szerokie uznanie, i łączy zalety wzmacniaczy lampowych oraz tranzystorowych.

Wzmacniacz CSA 100 wyposażony jest w stopień półprzewodnikowy 2 x 100 W z prądowym sprzężeniem zwrotnym stopnia mocy, a sygnał dostarczany jest z przedwzmacniacza pracującego na podwójnej triodzie. 

Zastosowana lampa odpowiada za wzmocnienie obwodu liniowego wzmocnienia CSA 100 – rozwiązanie to wyróżnia się niesamowitą skutecznością. Podwójna trioda zasilana wysokim napięciem, zapewniającym maksymalną liniowość, realizuje wzmocnienie napięciowe. Z kolei obwód MOS-FET jest potężnym stopniem mocy i zapewnia wzmocnienie dla stopnia liniowego przy równoczesnej kontroli za pomocą sprzężenia zwrotnego, umożliwiając tym samym harmonijną współpracę obwodów półprzewodnikowych sterowanych prądowo i lampowych sterowanych napięciowo. 

Chcąc uzyskać ciepły i barwny odbiór prezentowany przez dotychczas spotykane konstrukcje lampowe, stopień lampowy wzmacniacza CSA 100 stworzony jest do odsłuchu studyjnego. W tym zastosowaniu lampa zapewnia brzmienie żywe, przestrzenne i dynamiczne, rzadko spotykane we wzmacniaczach wykonanych w technologii półprzewodnikowej. 

Z myślą o entuzjastach winyli projektanci wyposażyli CSA 100 w wejście z korekcją RIAA dla wkładek MM. Wzmacniacz wykorzystuje również doskonały przetwornik cyfrowo-analogowy z wieloma wejściami S/PDIF, PCM i DSD, oparty na 32-bitowym układzie ES9018 Reference w konfiguracji quad-mono, konfiguracji 8 mono do 2 stereo.


Przeczytaj także

Powrót legendy – Thorens TD 124 DD


Z nowym TD 124 DD Thorens powraca do jednego z legendarnych gramofonów w swojej historii. Oryginalna koncepcja TD 124 została znacząco udoskonalona przy użyciu nowoczesnych rozwiązań i teraz oferuje niezrównaną jakość dźwięku.

Dowiedz się więcej

Zestaw dla wymagających miłośników analogowej muzyki –...


Clearaudio Concept to wysokiej klasy gramofon, który dzięki swojej zaawansowanej, perfekcyjnie dopracowanej konstrukcji zapewnia wyśmienitą jakość dźwięku. Teraz, specjalnie z myślą o polskim rynku, Clearaudio oferuje promocyjny zestaw, w którym oprócz gramofonu z wkładką Concept MM V2 oraz pokrywy przeciwpyłowej znajduje się również bogata gama akcesoriów do czyszczenia i pielęgnacji urządzenia oraz płyt gramofonowych.

Dowiedz się więcej

Przenośna i bezprzewodowa magia — Audio Pro Addon T3+


Addon T3+ jest niewielkim głośnikiem, który wyznacza nowy standard w świecie przenośnego audio. Z łatwą obsługą, eleganckim wzornictwem, niewiarygodną jakością dźwięku i jednym z najlepszych czasów pracy na baterii wśród obecnych na rynku urządzeń jest to doskonały głośnik przenośny do codziennego słuchania muzyki.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38