Aktualności

Devialet Gold Phantom – jedyny w swoim rodzaju głośnik bezprzewodowy


Już niebawem na polskim rynku rozpocznie się sprzedaż Devialeta Gold Phantom. Ten wyjątkowy pod każdym względem głośnik bezprzewodowy jest połączeniem niezrównanej wszechstronności, eleganckiej stylistyki i nieosiągalnej dotychczas mocy – aż 4500 W.

Inżynierowie Devialet, dążąc do urzeczywistnienia tezy, że nawet względnie nieduże urządzenie audio może zapewnić wysokiej jakości dźwięk, opracowali rodzinę głośników bezprzewodowych Phantom. Urządzenia te są połączeniem nowoczesnego i jednocześnie eleganckiego wzornictwa z funkcjonalnością. Dzięki swoim zaletom i możliwościom Phantom i Silver Phantom wprowadziły wymagających użytkowników do świata perfekcyjnego brzmienia, a jednocześnie umożliwiły zbudowanie w pełni funkcjonalnego systemu strefowego (multi-room). Już niebawem na polskim rynku pojawi się nowy model z serii Phantom – Gold Phantom – który zachowując zalety i funkcje dotychczasowych modeli, wynosi na nowy poziom moc i potęgę brzmienia.

Za pomocą Gold Phantoma projektanci z Devialeta udostępniają najbardziej ekstremalny głośnik bezprzewodowy, jaki kiedykolwiek powstał. Perfekcyjnie przemyślana architektura sprawia, że głośnik może pracować solo, jako system stereo, a nawet umożliwia stworzenie zestawu wielokanałowego. Wystarczy połączyć kilka egzemplarzy głośnika za pośrednictwem routera Devialet Dialog. Router pozwala powiązać ze sobą do 24 urządzeń i umożliwia zbudowanie nagłośnienia wielostrefowego (multi-room). Oczywiście wszystko bezprzewodowo – Gold Phantom, tak jak pozostałe modele z serii, obsługuje łączność bezprzewodową Wi-Fi i Bluetooth. Pozwala to odtwarzać swoją ulubioną muzykę bezpośrednio ze smartfonu lub tabletu, a także nagrania udostępnione w domowej sieci.

Najnowsza konstrukcja Devialeta wykorzystuje wiele udoskonalonych układów, dzięki którym głośnik może pochwalić się bezkonkurencyjnymi parametrami technicznymi. W nowych przetwornikach wysokotonowych projektanci zastosowali kopułki z tytanu. Dzięki temu możliwe było rozszerzenie pasma przenoszenia do aż 27 kHz. Inżynierowie wprowadzili także zmiany w sekcji niskotonowej, co pozwala Gold Phantomowi odtwarzać bas o częstotliwości 14 Hz. Sam bas jest emocjonującą i mocną podstawą dla odtwarzanej muzyki i zapewnia domownikom poczucie rzeczywistej obecności dźwięku w pomieszczeniu.

Wyróżnikiem najnowszej konstrukcji jest także niewiarygodna moc szczytowa – aż 4500 W. Tak wysoka moc w połączeniu z ciśnieniem dźwięku na poziomie 108 dB SPL przy 1 m gwarantuje niewiarygodne emocje muzyczne. Dowodem na wysoki poziom doskonałości są niemal całkowicie wyeliminowane zniekształcenia i szum. W przypadku dotychczasowych modeli, Phantom i Silver Phantom, wartość ta wynosiła jedynie 0,001 proc., w Gold Phantomie inżynierowie zmniejszyli ją do zaledwie 0,0005 proc.

Idealnym dopełnieniem możliwości Gold Phantoma jest jego eleganckie wzornictwo. Na wewnętrznym szkielecie, wykonanym z aluminium, projektanci oparli kompozytową obudowę. Jej wewnętrzną strukturę stanowi włókno węglowe wypełnione poliwęglanem, zewnętrzna powłoka to tworzywo ABS. Elementem wyróżniającym Gold Phantoma są panele boczne wykończone 22-karatowym, różowym złotem. Pozostałe elementy obudowy, tak jak w modelu Phantom, barwione są na biało.


Przeczytaj także

Logowanie do serwisu Tidal po aktualizacji aplikacji M...


Tidal wdraża nowy system logowania się do swojego serwisu i w związku z tym wszyscy użytkownicy urządzeń z rodziny Yamaha MusicCast, którzy obecnie zalogowani są do serwisu, zostaną automatycznie wylogowani. Aby móc korzystać z dostępu do serwisu po wprowadzeniu nowego systemu, trzeba zaktualizować nie tylko samo urządzenie Yamahy, lecz także aplikację MusicCast.

Dowiedz się więcej

House of Marley Get Together Duo – wszechstronne i bez...


Za pośrednictwem modelu Get Together Duo firma House of Marley stworzyła niezwykle uniwersalny zestaw głośników bezprzewodowych – mogą one pracować solo, tworzyć prawdziwie bezprzewodową parę stereo, bezprzewodowo współpracować z gramofonem Stir It Up Wireless lub odtwarzać dźwięk z dowolnego innego źródła.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

Media

tel.: +48 22 777 99 09