Aktualności

Devialet wzbogaca serię Expert Pro o funkcję Sweet Room


Chcesz iść dalej? – to hasło przewodnie, jakie wykorzystuje Devialet wraz z udostępnieniem nowej wersji oprogramowania oraz nowego systemu operacyjnego (DOS) dla swoich wzmacniaczy zintegrowanych z serii Expert Pro. W porównaniu z dotychczasowymi, najnowsze oprogramowanie, 13.2.0, oraz system operacyjny, DOS 2.2.6, przede wszystkim wprowadzają Sweet Room – funkcję, która przy użyciu 9-zakresowego korektora parametrycznego umożliwia manualne dopasowanie brzmienia do akustyki pomieszczenia odsłuchowego. Ponadto nowe wersje jeszcze bardziej ulepszają stabilność sieciową urządzeń.

Devialet Expert 140 Pro

Nowe oprogramowanie i system operacyjny są kolejnym znaczącym udoskonaleniem urządzeń Devialet. Debiutująca za ich pośrednictwem funkcja Sweet Room idealnie współgra z innowacyjną technologią Devialeta, Speaker Active Matching (SAM®), która pozwala wydobyć maksimum dźwiękowych możliwości z ponad 1000 różnych modeli kolumn głośnikowych. Sweet Room jest modułem umożliwiającym użytkownikom modeli Expert Pro modyfikowanie sygnału wyjściowego, aby dopasować go do specyfiki akustycznej pokoju.

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w pierwszej kolejności trzeba określić częstotliwości, które mają zostać dopasowane w pomieszczeniu odsłuchowym. Sweet Room stosuje konkretne ustawienia w oparciu o częstotliwości, które wymagają modyfikacji, np. „Wiem, że mój pokój odsłuchowy absorbuje dużo częstotliwości przy 100 Hz i 70 Hz, dlatego chciałbym podbić te zakresy”. Aby określić poprawki, jakie należy wprowadzić w pokoju odsłuchowym, użytkownik musi sięgnąć po zewnętrzne oprogramowanie, które może w tym pomóc.

Aktualizację oprogramowania do wersji 13.2.0 oraz systemu operacyjnego do wersji DOS 2.2.6 należy przeprowadzić według wskazówek dostępnych na stronie internetowej Devialet: https://help.devialet.com/hc/en-us/articles/203402701. Po poprawnym zainstalowaniu użytkownik będzie mógł skorzystać z pomocy Sweet Room. Funkcja obsługiwana jest wyłącznie przez urządzenia z kartą Core Infinity, w którą wyposażone są tylko modele z serii Expert Pro.


Przeczytaj także

Słuchawkowe nowości Koss


Trzy modele, BT740iQZ, BT330i, TWS150i, trzy wspólne cechy – łączność bezprzewodowa Bluetooth 5.0, wygoda użytkowania i bardzo dobra jakość dźwięku. Za pośrednictwem tych trzech nowości Koss odpowiada na potrzeby wszystkich miłośników słuchawek, zarówno tych szukających konstrukcji wokółusznych i wyposażonych w układ QZ (Quiet Zone), jak i modeli nausznych bądź prawdziwie bezprzewodowych dousznych.

Dowiedz się więcej

ELAC VELA FS 408 - połączenie emocji i elegancji


Za pośrednictwem nowego modelu VELA FS 408, ELAC stworzył kolumnę głośnikową, która z perspektywy czasu zdaje się być brakującym elementem układanki i jednocześnie odpowiedzią na wiele pytań. Teraz kiedy VELA FS 408 już jest, można przygotować się... na magiczne chwile.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38