Aktualności

IFA 2019: Audio-Technica prezentuje dwa modele prawdziwie bezprzewodowych słuchawek, ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW


ATH-CK3TW

Nowy duet prawdziwie bezprzewodowych słuchawek Audio-Techniki, ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW, został zaprojektowany z myślą o miłośnikach muzyki, którzy chcą całkowicie uwolnić się od kabli i którzy oczekują najwyższego komfortu podczas słuchania muzyki poza domem.

Nowe modele łączą 57 lat dziedzictwa inżynierii akustycznej Audio-Techniki z kompaktową, lekką konstrukcją, długim czasem pracy na baterii, najnowszą łącznością bezprzewodową Bluetooth i jakością charakterystyczną dla produktów tego japońskiego producenta.

Zaprojektowane pod kątem zapewnienia wygody i łatwości użytkowania poza domem, obydwa modele wyposażone są w funkcję „Auto Power On/Off”, która automatycznie włącza słuchawki i łączy je ze smartfonem lub przenośnym cyfrowym odtwarzaczem audio, gdy zostaną wyjęte z etui do ładowania. Po umieszczeniu ich z powrotem w etui, słuchawki wyłączają się automatycznie. Etui wyposażone jest w diody LED informujące o stanie naładowania baterii, a samo ładowanie odbywa się poprzez złącze USB typ C™ (obecnie standard dla smartfonów).

ATH-CK3TW

Projektanci zadbali również o lepszą jakość dźwięku podczas połączeń. To zasługa technologii Clear Voice Capture, która zapewnia łagodną redukcję hałasu otoczenia w celu zwiększenia przejrzystości przekazu podczas rozmowy telefonicznej. Osoby prowadzące aktywny tryb życia docenią odporną na wilgoć konstrukcję słuchawek (IPX2).

Obydwa modele wykorzystują najnowszą łączność bezprzewodową Bluetooth 5.0, gwarantującą duży zasięg, niezawodność połączenia i możliwość parowania z kilkoma urządzeniami.

Audio-Technica ATH-CKS5TW

Doświadczenie inżynieryjne Audio-Techniki zostało uwydatnione w modelu ATH-CKS5TW, mogącym pochwalić się 10-milimetrowymi przetwornikami z dwuwarstwowymi membranami i unikatową konstrukcją wkładki dousznej. Dzięki połączeniu twardych i miękkich materiałów, membrana zapewnia bogaty, ale precyzyjny bas i czysty, pełnozakresowy dźwięk, gwarantując doskonałą jakość bez względu na odtwarzany materiał muzyczny.

Nowa, unikatowa konstrukcja wkładek dousznych zapewnia jeszcze lepsze, stabilne i komfortowe dopasowanie, a także skuteczną izolację od hałasu. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko przenikania do uszu dźwięków otoczenia. Ponadto konstrukcja ta oferuje doskonałe brzmienie wysokich tonów, podwyższając jakość dźwięku.

ATH-CKS5TW

Model ATH-CKS5TW jest mistrzem w dziedzinie żywotności baterii. W pełni naładowane akumulatory umożliwiają 15 godzin ciągłego odtwarzania muzyki, a dołączone etui ładujące zapewnia energię na dodatkowe 30 godzin, co łącznie daje aż 45 godzin niezależności od źródła energii.

Poręczne przyciski umieszczone na każdej ze słuchawek pozwalają sterować odtwarzaniem muzyki/połączeniami/głośnością bez konieczności sięgania po smartfona. Aplikacja Audio-Technica Connect umożliwia sprawdzanie stanu naładowania baterii, dostosowywanie ustawień, sterowanie odtwarzaniem, wybieranie preferowanych kodeków i pomaga lokalizować słuchawki w przypadku ich rozdzielenia lub zgubienia.

ATH-CKS5TW są kompatybilne z kodekami Qualcomm® aptX™, SBC i AAC, zapewniając wyższą jakość bezprzewodowego dźwięku. Słuchawki dostępne są w klasycznym czarnym wykończeniu.

Audio-Technica ATH-CK3TW

ATH-CK3TW umożliwiają szerszej grupie miłośników muzyki łączyć się ze źródłami dźwięk i eksplorować muzyczne zasoby w prawdziwie bezprzewodowy sposób. Przetworniki o średnicy 5,8 mm zapewniają mocny i precyzyjny dźwięk pomimo kompaktowych rozmiarów słuchawek, a silikonowe wkładki douszne gwarantują naturalne dopasowanie i skuteczną izolację od hałasu.

Aby umożliwić bezproblemowe korzystanie z CK3TW poza domem, słuchawki wyposażone zostały w dotykowe czujniki do sterowania odtwarzaniem dźwięku, połączeniami i głośnością. Ponadto słuchawki kompatybilne są z Siri i asystentem Google, pozwalając cieszyć się wygodną i szybką obsługą głosową.

ATH-CK3TW

Specjalna funkcja gwarantująca niskie opóźnienie, Qualcomm TrueWireless™ Stereo Plus, umożliwia strumieniowanie najnowszych wydawnictw bez zakłócania dźwięku i zapewnia stabilność połączenia. Wydajne zarządzenia energią pozwala mieć pewność, że nie zabraknie prądu podczas słuchania muzyki z dala od źródła energii. Czas pracy na baterii, po jej pełnym naładowaniu, sięga sześciu godzin, a kolejne 24 godziny zapewnia dostarczane wraz ze słuchawkami etui ładujące.

Model ATH-CK3TW kompatybilny jest z kodekami aptX i SBC, zapewniając dzięki temu wysoką jakość bezprzewodowego dźwięku. Słuchawki dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, czerwonej i niebieskiej.


Przeczytaj także

IsoAcoustics i PSB Speakers nawiązują współpracę


Firmy IsoAcoustics i PSB Speakers zapowiedziały nawiązanie współpracy, która zostanie zapoczątkowana przed wystawą Integrated Systems Europe 2020. Dwóch kanadyjskich producentów łącząc swoje siły w 2020 r., zaoferuje nową linię głośników PSB wyposażonych w wielokrotnie nagradzaną technologię izolacji IsoAcoustics.

Dowiedz się więcej

Audio-Technica AT-LP5x z wyróżnieniem „What Hi-Fi?”


Za pomocą gramofonu AT-LP5x projektanci jeszcze bardziej udoskonalili swój wielokrotnie nagradzany model AT-LP5. Dzięki zastosowaniu wyższej jakości wkładki, odseparowanego zasilacza i dodaniu obsługi prędkości 78 obr./min nowy model wspina się na wyższy poziom, czego potwierdzeniem jest uzyskanie przez gramofon maksymalnej noty w teście przeprowadzonym przez redakcję „What Hi-Fi?”.

Dowiedz się więcej

ELAC Concentro S 507 – high-end na wysokich obcasach


ELAC z dumą prezentuje swoją najnowszą wolnostojącą kolumnę głośnikową Concentro S 507. Ten ze wszech miar wyjątkowy model jest synonimem doskonałej jakości wykonania, wzornictwa i dźwięku. Concentro S 507 zachowuje wszystkie funkcje i zalety większych głośników Concentro, ale tworzy indywidualny, niepowtarzalny efekt wizualny.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38