Aktualności

Nowy, zaawansowany standard w świecie gramofonów z napędem paskowym – TEAC TN-3B


TEAC TN-3B

TEAC TN-3B jest stylowym, eleganckim gramofonem z napędem paskowym oraz wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym MM i portem cyfrowym USB. Urządzenie wykorzystuje nowe ramię oparte na łożyskach ostrzowych i dostarczane jest wraz z wkładką AT-VM95E. Najnowszy model TEAC-a gwarantuje naturalny, perfekcyjnie zbalansowany dźwięk, a przy tym jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze, spełniając wymagania zarówno audiofilów, jak i zagorzałych miłośników płyt winylowych.

Japoński TEAC już kolejny raz udowadnia, że w pełni zasłużył na renomę, jaką cieszy się wśród wymagających użytkowników urządzeń audio. Najnowszym potwierdzeniem tej tezy jest wysoko zaawansowany gramofon z napędem paskowym, TN-3B.

Już przy pierwszym kontakcie z urządzeniem uwagę zwraca nowe ramię oparte na łożyskach ostrzowych, opracowane wspólnie z SAEC, producentem ramion klasy high-end, aby zagwarantować doskonałą stabilność i rozdzielczość. Z kolei zastosowany napęd paskowy pomaga łagodzić niepożądane efekty generowane podczas pracy silnika elektrycznego (tj. delikatne pulsowanie), aby zagwarantować precyzję i płynność obrotów aluminiowego talerza. 

Funkcjonalność gramofonu zwiększa wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, wykorzystujący niezwykle precyzyjny wzmacniacz operacyjny NJM8080 i zapewniający minimalne zniekształcenia oraz wysokiej jakości dźwięk. Ponadto projektanci wzbogacili TN-3B o wbudowany przetwornik analogowo-cyfrowy oraz port USB. Rozwiązania te umożliwiają zapisywanie winylowych bibliotek w postaci plików cyfrowych wprost na komputerze PC/Mac.

TEAC TN-3B

Ramię oparte na łożyskach ostrzowych

Ramię TN-3B zostało opracowane we współpracy z SAEC Corporation, światowej klasy producentem ramion klasy high-end i wykorzystuje łożyska ostrzowe. W przeciwieństwie do ramion z konwencjonalnymi łożyskami, każdy delikatny ruch pionowy zastosowanego ramienia pomaga dostarczać dynamiczniejszy dźwięk o doskonałej rozdzielczości. Samo ramię ma kształt litery S i wyposażone jest w uniwersalną główkę, umożliwiając szybką i łatwą wymianę wkładki/główki. Ramię obsługuje szeroką gamę wkładek o wadze od 14 do 23 g.

Precyzyjna regulacja antyskatingu i nacisku igły

Statycznie zbalansowane ramię wyposażone jest w przeciwwagę umożliwiającą precyzyjne wyregulowanie nacisku igły. Ponadto projektanci zastosowali mechanizm antyskatingu pozwalający na dokładne ustawienie siły nacisku, dzięki czemu wkładka perfekcyjnie odtwarza każdą płytę.

Wkładka z serii VM

Gramofon dostarczany jest wraz z preinstalowaną wkładką MM Audio-Technica AT-VM95E z igłą ze szlifem eliptycznym. Wkładka zamocowana jest do główki, dzięki czemu po wyjęciu urządzenia z opakowania wystarczy ułożyć talerz na osi i zamontować główkę do ramienia, aby móc zacząć odtwarzanie muzyki.

Wbudowany przedwzmacniacz

TN-3B wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Dzięki niemu gramofon można podłączyć do dowolnego wzmacniacza/systemu hi-fi bez wejścia Phono. Zastosowany wysokiej klasy wzmacniacz operacyjny NJM8080 wyróżnia się niskimi zniekształceniami i z łatwością wzmacnia niskopoziomowe sygnały z wkładki gramofonowej do poziomu wejścia liniowego.

TEAC TN-3B

Zewnętrzny napęd paskowy i talerz odlewany z aluminium

Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość dźwięku, projektanci zastosowali napęd paskowy. Rozwiązanie to minimalizuje efekt delikatnego pulsowania generowany podczas pracy silnika elektrycznego. Aby w pełni wykorzystać zalety tego rozwiązania, pasek napędowy opasuje zewnętrzną ściankę talerza (który ma dużą średnicę, wagę i powierzchnię).

Luksusowe, wielowarstwowe wykończenie lakierem

Wszystkie wewnętrzne komponenty mocowane są na wytrzymałej plincie z MDF-u o wysokiej gęstości, aby zagwarantować sztywność i skuteczność tłumienia wibracji. Dzięki swojemu eleganckiemu, stylowemu wzornictwu TN-3B perfekcyjnie wpisuje się w wystrój większości domowych wnętrz, tworząc idealne środowisko do słuchania analogowych krążków.

Cyfrowy port USB do digitalizacji analogowych nagrań

Port USB umieszczony z tyłu urządzenia przenosi dźwięk w cyfrowej jakości CD wprost do komputera PC/Mac, pozwalając zapisywać/archiwizować analogową bibliotekę w wysokiej jakości, cyfrowym formacie audio. Po zarchiwizowaniu płyt można słuchać ich nawet poza domem, korzystając ze smartfona/przenośnego systemu audio, a nawet w samochodzie (wypalając na płycie CD lub zapisując na karcie pamięci/pendrivie).

Aby zagwarantować wysoką jakość transmisji sygnału, projektanci zastosowali pozłacane terminale Phono/Line, chroniąc analogowe sygnały audio przed utratą jakości w wyniku utleniania złączy.

TEAC TN-3B

Dwie prędkości odtwarzania

TN-3B może pracować z prędkością 33 1/3 i 45 obr./min., dzięki czemu może odtwarzać zarówno płyty LP, jak i EP. Dbałość projektantów o jakość można dostrzec nawet w konstrukcji obrotowego włącznika/selektora prędkości, wykonanego z obrabianego aluminium.

Stopki izolacyjne

Stopki izolacyjne składają się z obrabianego aluminium zwieńczonego gumową poduszką, która przymocowana jest do plinty z MDF-u. Dzięki wysokiej skuteczności w pochłanianiu wibracji TN-3B pozostaje odporny na sprzężenie akustyczne.

Dolny panel o strukturze plastra miodu

Aby zachować elegancką stylistykę obudowy bez poświęcania sztywności, dolny panel odtwarza wzór plastra miodu, co pozwala minimalizować niepożądane wibracje.


Przeczytaj także

Yamaha prezentuje cztery nowe modele klasy high-end


Yamaha umacniając swoją pozycję w świecie high-end, wkrótce wprowadzi do sprzedaży cztery całkowicie nowe konstrukcje – trzy wzmacniacze zintegrowane: A-S1200, A-S2200 i A-S3200, a także podstawkowe kolumny głośnikowe NS-3000 wraz z zaprojektowanymi dla tego modelu opcjonalnymi podstawkami SPS-3000. Każdy z nowych modeli urzeczywistnia niesamowitą dbałość o szczegóły, przejawiającą się w doskonałej jakości wykończenia i dostrojenia urządzeń pod kątem uzyskania czystego i naturalnego brzmienia.

Dowiedz się więcej

BluOS 3.8 już do pobrania


Najnowsza wersja oprogramowania przygotowanego przez firmę Bluesound, BluOS 3.8, wprowadza m.in. nowe opcje kina domowego oraz MQA-CD. Aktualizacja oprogramowania jeszcze bardziej zwiększa komfort i wygodę użytkowania w całym ekosystemie produktów BluOS.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38