Aktualności

Mission VX – nowa seria kolumn głośnikowych


Sześć modeli kolumn głośnikowych, zaawansowane przetworniki wysokotonowe Viotex i niskotonowe DiaDrive, wspomagane przez głośniki pasywne, a także eleganckie, nowoczesne wzornictwo – Mission wprowadza do sprzedaży nową serię kolumn głośnikowych VX, która przy zachowaniu atrakcyjnej ceny zapewnia wysokiej jakości brzmienie, zarówno w przypadku systemów stereo, jak i zestawów kina domowego

Najnowsza seria Mission VX to przykład nietuzinkowego podejścia do konstruowania kolumn głośnikowych i konsekwentnego dążenia do zapewnienia wysokiej jakości brzmienia w atrakcyjnej cenie. Modele z linii VX w unikatowy sposób łączą zaawansowane przetworniki z dopracowanymi obudowami i przekonują swoją naturalną energetycznością oraz potencjałem akustycznym. Najnowsza seria obejmuje sześć modeli – od głośników efektowych i centralnego, przez kolumny podstawkowe, na konstrukcjach wolnostojących kończąc – umożliwiając tym samym zbudowanie nagłośnienia dla systemu stereo i kina domowego.

Atrakcyjność cenowa kolumn głośnikowych VX nie oznacza, że inżynierowie Missiona poszli na skróty w przypadku zastosowanych technologii. Przetwornik niskotonowy Mission DiaDrive wykorzystuje  laminowane włóknem membrany, które pokryte są warstwą tłumiącą i gwarantuje czystość brzmienia wokali oraz instrumentów. Wysokie tony odtwarzane są przez zaawansowaną wersję miękkiej kopułki Mission Viotex, wykorzystującą korektor fazy, który jest wynikiem badań prowadzonych podczas projektowania high-endowej serii SX. Tonalne zrównoważenie i perfekcyjne połączenie głośników to zasługa zwrotnicy, wykorzystującej zoptymalizowany fazowo, akustyczny filtr Butterwortha trzeciego rzędu.

Modele wolnostojące VX-3 i VX-4 dodatkowo wykorzystują niskotonowe głośniki pasywne, które pełnią rolę pomocniczych radiatorów basu (ABR) i dzięki którym VX-3 i VX-4 uznawane są za konstrukcje typu bass-reflex. Zadaniem ABR jest zapewnienie bardzo wyraźnego rozszerzenia odtwarzanego zakresu niskotonowego i zagwarantowanie „uderzenia” dźwięku bez zniekształceń pochodzących od zawirowań powietrza, które często występuje w obudowach bass-reflex. Dzięki temu rozwiązaniu oraz precyzyjnemu dostrojeniu głośników, kolumny z serii VX zapewniają dynamiczne, angażujące brzmienie.

Kolumny głośnikowe Mission przekonują nie tylko naturalnością dźwięku, lecz także znane są ze swojej elegancji i wydajności, cech potwierdzonych m.in. w testach odsłuchowych i licznych recenzjach. Najnowsza seria VX kontynuuje tę tradycję i oprócz wysokiej jakości brzmienia zapewnia także nowoczesne, eleganckie wzornictwo. Kolumny głośnikowe dostępne są w jednym z dwóch wykończeń: czarnym lub białym.

Produkty z nowej serii VX już trafiły do salonów sprzedaży. Poglądowe ceny detaliczne poszczególnych modeli są następujące:

VX-S – efektowa kolumna podstawkowa, 299 zł/1 sztuka
VX-1 – kolumna podstawkowa, 349 zł/1 sztuka
VX-2 – kolumna podstawkowa, 399 zł/1 sztuka
VX-3 – kolumna wolnostojąca, 799 zł/1 sztuka
VX-4 – kolumna wolnostojąca, 999 zł/1 sztuka
VX-C – głośnik centralny, 499 zł  


Przeczytaj także

Tętniące życiem brzmienie – Mission MX2 w teście „What Hi-Fi? Sound and Vision”

Tętniące życiem brzmienie – Mission MX2 w teście „What...


Zestawy głośnikowe Mission z serii MX łączą dwie niezwykle istotne cechy z punktu widzenia użytkownika – angażujące brzmienie oraz atrakcyjną cenę. Dziennikarze prestiżowego brytyjskiego magazynu „What Hi-Fi? Sound and Vision” przeprowadzili test podstawkowego modelu MX2, a swoje wrażenia przedstawili w marcowym wydaniu czasopisma. Najnowszy produkt Missiona zdaniem jurorów zasługuje na bardzo pochlebne opinie.

Dowiedz się więcej

Mission SX5 w teście magazynu „Audio”

Mission SX5 w teście magazynu „Audio”


Dynamiczne, bezpośrednie brzmienie z wibrującym basem i dźwięcznym detalem, elegancki i nowoczesny projekt, bardzo dobre parametry techniczne – tak powinien wyglądać opis zestawów głośnikowych wysokiej klasy. I tak właśnie prezentuje się flagowy model SX5 z najnowszej serii Mission SX.

Dowiedz się więcej

Rekomendacja „Hi-Fi Choice” dla Mission MX-4

Rekomendacja „Hi-Fi Choice” dla Mission MX-4


Mission MX-4 to niezwykle atrakcyjne podłogowe kolumny głośnikowe, które łączą przestrzenny, detaliczny dźwięk z doskonałym stosunkiem możliwości brzmieniowych do ceny. Ten model wziął udział w teście przeprowadzonym przez brytyjski magazyn „Hi-Fi Choice” i w ocenie recenzenta zasłużył na rekomendację redakcji.

Dowiedz się więcej