Aktualności

MOON Neo 280D – przetwornik C/A z obsługą DSD 256, plików 384/32 i formatu DXD


Studyjny dźwięk w domu – teraz to możliwe. Simaudio już niebawem wprowadzi do sprzedaży przetwornik cyfrowo-analogowy MOON Neo 280D. Urządzenie przekonuje kompatybilnością z natywnym formatem DSD 256, plikami w rozdzielczości 384 kHz/32 bity oraz studyjnym formatem DXD. Najnowsza konstrukcja z logo MOON obsługuje także technologię Bluetooth aptX i może współpracować z systemem wielostrefowym MiND.

Kanadyjska firma Simaudio wprowadza do portfolio marki MOON nowy model. Przetwornik cyfrowo-analogowy Neo 280D został opracowany z myślą o wymagających melomanach, którzy szukają urządzenia obsługującego najnowsze formaty dźwięku wysokiej rozdzielczości, także w postaci plików DSD. Aby spełnić oczekiwania przyszłych nabywców konstruktorzy wyposażyli swoje najnowsze dzieło w zaawansowane układy, które pozwolą zaprezentować pełnię możliwości drzemiących w gęstych pliach. Dzięki najwyższej jakości podzespołom i dopracowanej konstrukcji Neo 280D kompatybilny jest z formatem natywnym DSD, aż do DSD 256, plikami PCM w rozdzielczości do 384 kHz/32 bity, a także studyjnym formatem DXD.

Potwierdzeniem wysokiej klasy urządzenia jest już sama konstrukcja modelu. Stopień analogowy MOON-a Neo 280D jest w pełni zbalansowanym układem różnicowym, wzbogaconym o zaawansowany filtr 3. rzędu.  W torze sygnałowym projektanci zastosowali układ DC servo i filtr analogowy 18 dB/oktawę. Dzięki tym rozwiązaniom najnowszy przetwornik C/A zapewnia naturalnie przejrzysty i wierny dźwięk. Korzyści płynące z tak dopracowanej konstrukcji to także większy zakres dynamiki, pełniejsza przestrzenność, wyższa rozdzielczość oraz bardzo wysoki stosunek sygnału do szumu.

Listę udoskonaleń rozszerzają 4-warstwowe obwody drukowane ze ścieżkami z czystej miedzi, sztywna rama i potężny układ zasilania. Pierwsze z rozwiązań pozwoliło skrócić do maksimum ścieżkę sygnałową, co wpłynęło pozytywnie na precyzję dźwięku oraz stosunek sygnał/szum. Dzięki zastosowaniu sztywnej ramy możliwe było zminimalizowanie wpływu szkodliwych wibracji na jakość brzmienia, a wydajne zasilanie pozwala zaprezentować ciche i głośne fragmenty muzyki z niezwykłą wiernością i dynamiką.

Funkcjonalność przetwornika cyfrowo-analogowego zwiększa kompatybilność z Bluetooth aptX. Dzięki obsłudze technologii bezprzewodowej użytkownik może zainstalować preferowane serwisy muzyczne na swoim urządzeniu smart, a po sparowaniu go z przetwornikiem C/A Neo 280D przesyłać nagrania muzyczne bezpośrednie do systemu audio. Ponadto najnowsza konstrukcja MOON-a może współpracować z modułem MiND i za jego pośrednictwem zbudować system wielostrefowy. Wykorzystując ten opcjonalny moduł użytkownik zyskuje dostęp do swojej cyfrowej biblioteki muzycznej i może sterować urządzeniami z poziomu aplikacji dla iPoda Touch, iPada i iPhona.

Do atutów modelu Neo 280D należy także możliwość współpracy z niemal dowolnym urządzeniem, na co pozwalają liczne gniazda połączeniowe. Wśród złączy cyfrowych znalazły się  wejścia AES/EBU (1), SPDIF (2), Toslink (2) oraz jeden port USB. Ten ostatni obsługuje format DSD 256 i pliki 32-bitowe. Całość dopełniają porty IR i RS-232 oraz port kontrolera Sim Link, który służy do 2-torowej komunikacji z innymi kompatybilnymi urządzeniami MOON.

Sprzedaż przetwornika C/A MOON Neo 280D rozpocznie się w marcu 2015 r. W późniejszym terminie urządzenie będzie oferowane także na polskim rynku. 


Przeczytaj także

Moon Neo 240i – test Audiostereo.pl


Moon Neo 240i jest obecnie najmniejszym wzmacniaczem zintegrowanym w ofercie kanadyjskiej firmy Simaudio. Model ten został bohaterem jednego z najnowszych testów przeprowadzonych przez redakcję Audiostereo.pl. Jak ta pozornie najprostsza konstrukcja sprawdziła się w akcji? Uchylając rąbka tajemnicy, uprzedzamy, że fantastycznie.

Dowiedz się więcej

Rarytas z Kanady – recenzja MOON 600i w Audio-Video


Niesamowita jakość konstrukcji, niezwykłe brzmienie, a wszystko okraszone niebanalnym i przykuwającym uwagę wyglądem – tak w skrócie wygląda opis wzmacniacza MOON Evolution600i. O walorach tego kanadyjskiego urządzenia można przekonać się, sięgając po najnowsze wydanie magazynu „Audio-Video”.

Dowiedz się więcej