Lithe Audio, renomowana brytyjska marka audio, z dumą prezentuje przełomową integrację swoich wielokrotnie nagradzanych aktywnych głośników sufitowych z serii Pro i Wi-Fi z platformą inteligentnego domu Nice/ELAN. To innowacyjne rozwiązanie znacząco wzbogaci doświadczenie z użytkowania głośników renomowanego brytyjskiego producenta, wynosząc je na jeszcze wyższy poziom.

Lithe Audio kuchnia głośniki instalacyjne

Jedną z najważniejszych zalet tej integracji – zwłaszcza w przypadku użytkowników smart home Nice/ELAN – jest rozwiązanie wieloletnich problemów w świecie inteligentnego audio. Wbudowując dźwięki i sygnały dźwiękowe w wewnętrzną pamięć głośników, Lithe Audio wyeliminowało problemy negatywnie wpływające na doświadczenia związane z integracją audio w ramach inteligentnego domu, takie jak opóźnienia, buforowania i przerwy, które mogą wystąpić np. z powodu braku łączności sieciowej.

Metoda wykorzystywana przez Lithe Audio, ze względu na brak użycia plików źródłowych przechowywanych w chmurze, zapewnia lepszą wydajność i stabilność, oferując kompleksowe rozwiązanie zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego.

– Nasz system głośników wyróżnia się tym, że dźwięki i dzwonki są przechowywane bezpośrednio w głośnikach, a nie w chmurze. Eliminuje to problemy z opóźnieniami lub awariami dotyczącymi odtwarzania, zapewniając, że odpowiednie komunikaty są natychmiast dostępne – przyznał Wesley Siu, dyrektor zarządzający Lithe Audio.

Lithe Audio i Nice/ELAN

Wraz z integracją z Nice/ELAN głośniki Lithe Audio mogą stać się centralnym punktem nowoczesnego inteligentnego domu, umożliwiając użytkownikom łatwe zarządzanie poszczególnymi funkcjami i strumieniowe przesyłanie dźwięku z różnych źródeł.

Integracja głośników Lithe Audio z serii Pro i Wi-Fi z Nice/ELAN ma na celu poprawę sposobu, w jaki doświadczamy dźwięku w inteligentnym domu, aby stworzyć jeszcze bardziej kompletne rozwiązanie audio. Równocześnie zwiększa gamę dostępnych urządzeń audio dla użytkowników korzystających z Nice/ELAN – bez konieczności wykonywania skomplikowanych instalacji. Wybrane modele Lithe Audio z Nice/ELAN można podłączyć z wykorzystaniem obwodu zasilania lub oświetlenia.

Kompatybilne głośniki z serii Pro i Wi-Fi

Nowy sterownik Nice/ELAN jest kompatybilny z głośnikami sufitowymi z serii Pro i Wi-Fi.

Lithe Audio Pro

Głośniki sufitowe Lithe Audio Pro to wyjątkowe urządzenia typu „wszystko w jednym”, łączące wysoką jakość dźwięku z szerokim zakresem funkcjonalności. Wyposażone są we wzmacniacz klasy D o mocy 60 W oraz streamer audio. Można je łatwo podłączyć do systemu audio za pomocą Wi-Fi (zarówno 2,4 GHz, jak i 5 GHz) lub przez złącze Ethernet. Ponadto dzięki opcjonalnemu adapterowi PoE (Power over Ethernet), można je zasilać za pomocą jednego kabla sieciowego, eliminując potrzebę wielu zasilaczy. Istnieje również opcja zastosowania modułu WiSA, co pomaga w stworzeniu wielokanałowego systemu dźwięku przestrzennego, obsługującego również Dolby Atmos.

Lithe Audio Pro

Głośniki sufitowe Lithe Audio Wi-Fi to także kompleksowe urządzenia „all-in-one”, które mogą być częścią rozbudowanego systemu multiroom. Stanowią połączenie wzmacniacza, modułu Wi-Fi i głośnika. Warto zaznaczyć, że są to jedyny modele sufitowe na rynku z certyfikatem AirPlay. Współpracują też z DLNA i UPnP. Dzięki dodatkowemu zasilaniu i sterowaniu za pośrednictwem kontrolerów ELAN, klawiatur lub bezpośrednio przez AirPlay 2, Chromecast lub Spotify Connect, strumieniowanie muzyki jest intuicyjne dla użytkownika i łatwe do skonfigurowania przez instalatora.

Odpowiednie sterowniki można znaleźć do pobrania na stronie producenta.

Partnerstwo z AVA

Lithe Audio nawiązało również strategiczne partnerstwo z AVA, pionierem technologii sterowania inteligentnym domem. Podczas współpracy obie strony będą dążyć do zmiany sposobu, w jaki właściciele domów korzystają z systemów smart home, przez integrację zaawansowanych głośników Lithe Audio z nowoczesnym pilotem AVA.

Lithe Audio AVA Remote

Korzystając z zaawansowanego pilota AVA, można łatwo sterować głośnikami sufitowymi Lithe Audio oraz innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi, takimi jak oświetlenie czy termostaty, za pomocą jednego prostego w obsłudze interfejsu. Takie zdecentralizowane rozwiązanie gwarantuje właścicielom inteligentnych domów pełne i swobodne zarządzanie kompatybilnymi urządzeniami.