Firma Bluesound obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny i z tej okazji wprowadziła na rynek limitowaną edycję streamera NODE X w srebrnym wykończeniu. Nowe urządzenie opiera się na popularnym odtwarzaczu sieciowym NODE, a dzięki ulepszonym komponentom oferuje jeszcze wyższą jakość dźwięku i funkcjonalność. Premiera NODE X połączona jest z cyfrową kampanią promocyjną, za pośrednictwem której Bluesound chce uczcić swoje urodziny i jednocześnie podziękować partnerom za ich wkład w sukces marki.

Bluesound NODE X

Jubileuszowy model NODE X to kolejny krok w kierunku jeszcze lepszej wydajności. W dużej mierze jest to zasługa zaawansowanego przetwornika cyfrowo-analogowego ESS 9028Q2M Sabre, który słynie przede wszystkim z muzykalności, niemal zerowego poziomu zniekształceń typu jitter oraz dużej dynamiki.

Urządzenie ma wbudowany hi-endowy wzmacniacz słuchawkowy, który wykorzystuje technologię THX AAA™ (od ang. Achromatic Audio Amplifier) z opatentowaną korekcją błędów typu „feed-forward”. Zastosowane rozwiązanie przekłada się na niski poziom szumów, zniekształceń oraz niskie zużycie energii. Tym samym użytkownik może liczyć na bezkompromisowy dźwięk odtwarzany na słuchawkach podłączonych do gniazda jack 6,3 mm znajdującego się na froncie streamera NODE X.

NODE był naszym najlepiej sprzedającym się produktem i jest to najczęstszy punkt wejścia dla audiofilów stawiających na markę Bluesound, a zatem właściwym było stworzenie produktu rocznicowego opartego właśnie na NODE – przyznał Gordon Simmonds, Chief Executive Officer Lenbrook Group of Companies.

Kompletna konstrukcja

Projektanci wyposażyli streamer NODE X w dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4 i 5 GHz). Zapewnia to dostęp do ponad 20 różnych serwisów muzycznych i tysięcy internetowych programów radiowych. Użytkownik ma także możliwość odtwarzania muzyki, która znajduje się na jego komputerze lub dysku sieciowym NAS, a całością można zarządzać za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji BluOS Controller.

Bluesound NODE X

Model NODE X współpracuje z platformą BluOS, która pozwala na obsługę aż do 64 odtwarzaczy w ramach jednego systemu – wszystkie strumieniujące audio w jakości do 24 bit/192 kHz. Dodatkowo urządzenie jest zgodne ze standardem MQA, obsługuje bezstratne formaty audio i ma funkcję Apple AirPlay 2 oraz wbudowany dwukierunkowy moduł Bluetooth.

Na tylnym panelu streamera firmy Bluesound znajdują się różne złącza, w tym HDMI z ulepszonym zwrotnym kanałem audio (HDMI eARC), Ethernet i USB-A. Nie zabrakło również wyjść cyfrowych (koaksjalnego i optycznego), wyjścia analogowego (2 x RCA) oraz wejścia optycznego/analogowego.

Wygodne sterowanie

Bez problemu można zgrupować odtwarzacz sieciowy NODE X z wieloma głośnikami Bluesound, aby stworzyć intuicyjny system multiroom. Urządzenie możesz obsługiwać nie tylko za pomocą pilota RC1 lub dotykowego panelu sterującego ulokowanego na górnym panelu streamera, ale także z użyciem smartfona, tabletu lub komputera z zainstalowaną aplikacją BluOS Controller lub z pomocą asystentów głosowych, takich jak Apple Siri, Asystent Google czy Amazon Alexa. Istnieje też możliwość zintegrowania NODE X z „inteligentnym” domem za pośrednictwem sterowników dla m.in. Crestron, Control4, URC, RTI i ELAN.

10. urodziny marki Bluesound

Premiera nowego odtwarzacza sieciowego NODE X to tylko jeden z elementów związanych z celebracją jubileuszu marki Bluesound. Producent z tej okazji uruchomi też specjalną stronę internetową poświęconą 10. urodzinom, która pozwala bliżej poznać historię marki, a jednocześnie jest wyrazem wdzięczności dla klientów i partnerów Bluesound.

Bluesound NODE X

Producent pod koniec maja zaprezentuje serię okolicznościowych filmów, w których przedstawieni zostaną partnerzy stanowiący trzon historii marki. Swoje spojrzenie na pierwsze 10 lat działalności Bluesounda omówią wybrani kontrahenci detaliczni, a Jason Knott, Chief Content Officer CE Pro, skomentuje miejsce Bluesounda w nowoczesnym domu „inteligentnym”.