Aktualności

Thorens TD 402 DD – nowy gramofon z napędem bezpośrednim


Thorens TD 402 DD

Za pośrednictwem nowego modelu TD 402 DD Thorens prezentuje swój pierwszy od ponad 30 lat gramofon z napędem bezpośrednim. Urządzenie wyposażone jest w funkcję automatycznego wyłączania i dostarczany jest z zamontowaną wkładką Audio-Technica AT VM95E, czyniąc TD 402 DD najlepszą propozycją wśród wysokiej jakości konstrukcji należących do średniej klasy urządzeń.

Stylistyka najnowszego modelu nawiązuje do oferowanej w przeszłości serii Thorens TD, ale TD 402 DD jest całkowicie nową konstrukcją. Projektanci wyposażyli gramofon w bardzo cichy silnik z bezpośrednim napędem oraz funkcję automatycznego wyłączenia urządzenia (z możliwością jej dezaktywacji), a także nowe ramię TP 72 z karbonową rurką i wymienną główką, wytłumiony talerz i zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM, który w razie potrzeby można wyłączyć. Całości dopełnia opcjonalna funkcja automatycznego startu, dzięki której talerz zaczyna obracać się po przesunięciu ramienia w stronę płyty.

Natychmiastowa gotowość do działania

TD 402 DD już w chwilę po wyjęciu z opakowania jest gotowy do działania – wystarczy umieścić talerz na wrzecionie gramofonu. Urządzenie dostarczane jest ze wstępnie zbalansowanym ramieniem i ustawioną siłą śledzenia oraz anty-skatingiem. Nie ma potrzeby zakładania paska, ponieważ go nie ma. Później, podczas odtwarzania, koniec płyty jest bezbłędnie wykrywany, dzięki czemu gramofon kończy jej odtwarzanie.

Thorens TD 402 DD

Wykończenie

Model TD 402 DD dostarczany jest z pokrywą przeciwpyłową i masywną plintą z MDF-u wykończoną czarnym lakierem fortepianowym lub fornirem z drewna orzechowego lakierowanym na wysoki połysk. Gramofon opiera się na gumowych nóżkach ze srebrnymi pierścieniami. W połączeniu z górną płytą ze szczotkowanego aluminium podkreśla to szlachetne wzornictwo tej konstrukcji.

TD 402 DD w gamie produktowej Thorensa

Thorens TD 402 DD rozszerza gamę gramofonów wyróżniających się najlepszą wartością do ceny, która zaczyna się nowymi modelami z napędem paskowym TD 201 oraz TD 202 i prowadzi nas aż do najbardziej zaawansowanych konstrukcji. Urządzenie zapewnia wysoką jakość w przystępnej cenie i dostarczane jest z najnowszą generacją wkładek Audio-Technica serii VM95, która pozwala na sukcesywne udoskonalanie poprzez łatwą wymianę igły – aż do modelu Shibata.


Przeczytaj także

Nowe funkcjonalności w urządzeniach MusicCast Yamahy


Za pomocą jednej aktualizacji Yamaha zmienia sposób korzystania ze swoich już i tak funkcjonalnych urządzeń z rodziny MusicCast. Udostępniona dzisiaj wersja oprogramowania wprowadza trzy kluczowe udogodnienia – kompatybilność z AirPlay 2, funkcjonalność Spotify Connect nawet dla użytkowników bezpłatnego konta, a także zgodność z Asystentem Google. Rozwiązanie przygotowane przez Yamahę potwierdza dbałość producenta o najwyższy poziom wygody użytkowników swoich produktów, także modeli już obecnych na rynku.

Dowiedz się więcej

Nowe gramofony Thorens – TD 1600 i TD 1601


Thorens zapowiada dwa nowe gramofony: TD 1600 i TD 1601. Oba modele nawiązują stylistycznie i konstrukcyjnie do klasycznego modelu firmy – TD 160 – i wyposażone są w zawieszone sub-chassis. TD 1600 pozostaje typowym, w pełni manualnym gramofonem, podczas gdy TD 1601 zwiększa wygodę użytkowania m.in. funkcją automatycznego wyłączania po zakończeniu odtwarzania.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38