Aktualności

Devialet Phantom – nowy sposób słuchania muzyki


Od początku swojej działalności Devialet stawia na rewolucyjne rozwiązania, które wprowadzają melomanów w XXI w. Po high-endowych konstrukcjach audio Devialet 120, Devialet 200, Devialet 400 i Devialet 800 francuski producent przedstawia model Pahntom – konstrukcję umożliwiającą stworzenie bezprzewodowego systemu multi-room. Dzięki temu audiofile będą mogli cieszyć się doskonałym, naturalnym dźwiękiem bez konieczności rozstawiania dużego systemu audio.

Phantom jest owocem wieloletnich prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w laboratoriach Devialet. Urządzenie wykorzystuje niemal 100 patentów i mimo nadzwyczajnego skomplikowania wewnątrz, na zewnątrz wyraża prostotę i elegancję. Projektanci zadbali także o łatwość użytkowania i wszechstronność Phantoma. Do jego obsługi wykorzystywana jest rewolucyjna, przejrzysta aplikacja Spark.

Urządzenie może pracować w konfiguracji mono, stereo lub wielokanałowej i pozwala zbudować system wielostrefowy. Nabywcy mają do wyboru dwie wersje urządzenia: Phantom i Silver Phantom. Pierwsza generuje moc wyjściową 750 W i wytwarza ciśnienie dźwięku na poziomie 99 dB. Silver Phantom może pochwalić się mocą aż 3000 W i poziomem ciśnienia dźwięku sięgającym 105 dB.

Wraz z Phantomem Devialet stworzył nową kategorią produktów audio – implozyjne centrum dźwięku. Sercem urządzenia jest autorska technologia ADH Intelligence®, która łączy zalety wzmocnienia analogowego z mocą cyfrowego wzmocnienia. Ponadto została zastosowana technologia SAM Processing®, która steruje głośnikami tak, aby odtwarzały ciśnienie akustyczne dokładnie takie, jakie zostało zarejestrowane przez mikrofon podczas nagrania. ADH Intelligence® i SAM Processing® wspólnie tworzą jedyny na świecie silnik, pozwalający napędzić to, co czyni Phantoma implozyjnym: Heart Bass Implosion®. HBI® składa się z dwóch przetworników niskotonowych o długim skoku membrany (26 mm pomiędzy skrajnymi wychyleniami), dostępnych wyłącznie w konstrukcji Devialet. Membrany poruszają się w idealnej symetrii, aby stworzyć niespotykanie czysty i naturalny dźwięk. Całość dopełniają jednostki średniotonowa i tweeter, które zostały zamocowane współosiowo w przedniej części obudowy. Sama obudowa to konstrukcja wykonana z kompozytu, będącego połączeniem tworzywa ABS oraz włókna szklanego.

Najnowsze modele Devialet mogą pochwalić się bardzo szerokim pasmem przenoszenia, które w przypadku Phantoma i Silver Phantoma sięga od 16 Hz do 25 kHz. To m.in. konsekwencja zastosowania hybrydowej technologii wzmocnienia ADH® oraz układu DSP, który wraz z technologią SAM® pozwala do maksimum wykorzystać możliwości i zalety hybrydowego wzmacniacza analogowo-cyfrowego oraz potencjał głośników. Dzięki temu oba modele z łatwością dostarczają mocny i głęboki bas, bez względu na ustawiony poziom głośności. Kolejną zaletą urządzeń jest liniowa i płaska charakterystyka częstotliwościowa, która w zakresie 20 Hz-20 kHz wyróżnia się bardzo małą nierównomiernością, nieprzekraczającą 0,5 dB. Za tak doskonałe parametry odpowiada osiem kości ADH, które ze względu na niewielkie wymiary urządzenia (255 mm wysokości i 253 mm szerokości) zostały jeszcze bardziej zminiaturyzowane.

Mimo zaawansowania technicznego Phantom i Silver Phantom pozostają przyjazne dla użytkownika. Do przesyłania cyfrowej muzyki urządzenia wykorzystują łączność bezprzewodową Wi-Fi lub połączenie kablowe Ethernet, a także oba jednocześnie. To znaczący skok w przyszłość w porównaniu z konkurencyjnymi konstrukcjami, które w tym samym czasie mogą obsługiwać sygnał tylko z jednego połączenia. Kolejnym atutem dzieła sztuki użytkowej, opracowanego przez Devialet, jest obsługa plików wysokiej rozdzielczości. Bezprzewodowe przesyłania materiałów hi-res umożliwia router Devialet Dialog, który obsługuje system Phantom/Silver Phantom i jednocześnie pozwala łączyć bezprzewodowo wszystkie urządzenia Devialet. Możliwości współpracy najnowszej francuskiej konstrukcji  z innymi urządzeniami audio-wideo rozszerza wejście optyczne, za pomocą którego można podłączyć np. odtwarzacz Blu-ray. Ponadto wygodę użytkowania gwarantuje automatyczna aktualizacja i instalacja oprogramowania w przypadku podłączenia Phantomów do internetu i wykryciu dostępności najnowszych rozwiązań. 


Przeczytaj także

Yamaha, NAD, ELAC i Devialet z nagrodami EISA


Już 21. raz elitarne stowarzyszenie EISA (European Imaging and Sound Association), zrzeszające wiodące europejskie magazyny zajmujące się szeroko pojętym sprzętem audio-wideo i multimediami, przyznało prestiżowe nagrody EISA Awards. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się modele: amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V483, odtwarzacz strumieniowy Yamaha MusicCast WXC-50, wzmacniacz zintegrowany NAD C 338, gramofon ELAC Miracord 90 i głośnik bezprzewodowy Devialet Gold Phantom.

Dowiedz się więcej

Devialet nowa aktualizacja, nowe funkcje


Podczas tegorocznej wystawy High-End w Monachium Devialet przedstawił najnowszą, ósmą już wersję oprogramowania. Po jej zainstalowaniu francuskie konstrukcje zyskują dodatkowe funcjonalności, m.in. możliwość dekodowania plików DSD i perfekcyjnego dostrojenia przedwzmacniacza tak, aby dopasować charakterystykę pracy pod kątem odtwarzanych płyt. Wprowadzone udoskonalenia objęły również układ SAM®

Dowiedz się więcej