Magico ACC

Magico z dumą przedstawia nowy głośnik centralny ACC, który idealnie dopełnia niewiarygodne kolumny A3, tworząc wraz z nimi najwyższej jakości frontowy system nagłośnieniowy. ACC wykorzystuje zamkniętą, wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu, neodymowy układ napędowy i renomowaną zwrotnicę eliptyczną Magico.

Wielokanałowe ścieżki dźwiękowe w filmach i muzyce zawierają w sobie część pasma sygnału przeznaczonego dla kanału centralnego. Zapisany dźwięk w ułamku sekundy może przechodzić od subtelnych tonów do tych najbardziej „wybuchowych”. Aby właściwie odwzorować te dynamiczne wahania mikro i makro informacji, wymagany jest pełnozakresowy głośnik centralny, który jest idealnie dopasowany do szybkości i integralności przednich kolumn głośnikowych.

Jak każda konstrukcja Magico, model ACC zapewnia niezrównaną jakość dźwięku w swojej klasie, a nawet poza nią, w pełni zasługując na logo Magico "M" - znak bezkompromisowego dążenia do przesuwania granic w konstrukcji głośników. W połączeniu z niezwykle udanym modelem A3, nowo opracowanymi 2-drożnymi A1 i subwooferem ASUB można stworzyć kino domowe Magico, które teraz dostępne jest dla szerszego grona odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej.

Obudowa z aluminium klasy lotniczej

Zamknięta obudowa ACC, podobnie jak ta stworzona dla modelu Q1, wykonana jest z lotniczej klasy aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm. Głośnik dostępny jest w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu ze szczotkowanego aluminium. Innowacyjna technika wewnętrznych wzmocnień w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi materiałami tłumiącymi zapewnia niesamowitą sztywność, chroniąc ją przed niepożądanym rezonansem mechanicznym. Kompletna obudowa ACC została sprawdzona podczas symulacji przeprowadzonych przy użyciu najnowszego oprogramowania FEA oraz podczas obiektywnych testów sztywności i stabilności obudowy -  wszystko po to, aby zapewnić zgodność z wzorcowymi standardami akustycznymi Magico.

Przetwornik wysokotonowy

ACC idzie w ślady A3, czego potwierdzeniem jest 28-milimetrowa kopułka wysokotonowa z berylową membraną. Tweeter bazuje na sztandarowej platformie konstrukcyjnej i geometrii stosowanej w referencyjnej serii M. Specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy zamknięty jest w udoskonalonej tylnej komorze wypełnionej materiałami tłumiącymi najnowszej generacji. Rozwiązanie to gwarantuje ultraniskie zniekształcenia, wyższą moc, niesamowitą dynamikę i szerszy liniowy ruch cewki.

Przetwornik średniotonowy

152-milimetrowy głośnik średniotonowy, również stosowany w A3, wyposażony jest w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG. Całość gwarantuje optymalny stosunek sztywności do wagi oraz idealny współczynnik tłumienia. Rama przetwornika została zaprojektowana, sprawdzona i przetestowana pod kątem najlepszego możliwego połączenia sztywności i tłumienia. Minimalny wpływ akustyczny uzyskano dzięki zredukowaniu wibracji i zmaksymalizowaniu przepływu powietrza. Układ napędowy wykorzystuje potężne magnesy, które gwarantują stabilne pole magnetyczne w całym zakresie ruchu 75-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem. Średniotonowy przetwornik ACC zoptymalizowany został pod kątem minimalnych zniekształceń muzycznych w obsługiwanym przedziale pasma – zarówno w odniesieniu do częstotliwości, jak i domeny czasowej – przy użyciu najnowocześniejszej analizy FEA, symulującej zdolności akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne.

Głośnik niskotonowy

Niesamowicie głęboki i szybki bas jest zasługą 177-milimetrowych głośników niskotonowych (x2), które można spotkać również w modelu A3 i które tworzone są przy użyciu zaawansowanych technik produkcji z wykorzystaniem włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG. Potężne magnesy neodymowe sterują 75-milimetrową cewką z tytanowym karkasem. Cewka wyróżnia się długim skokiem i gwarantuje czyste, niezniekształcone ciśnienie akustyczne.

Możliwości głośnika i kolumny głośnikowej ACC w jej ostatecznej formie testowane są i doskonalone pod kątem zdolności akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu do symulacji metodą elementów skończonych (FEA).