Najlepsze rozwiązania technologiczne, udoskonalone parametry pracy, większa elastyczność i jeszcze lepszy dźwięk – to zalety, które Nordost połączył w jedną całość i w ten sposób stworzył nową, drugą już generację przewodów Norse. Najnowsze konstrukcje z serii Norse 2 trafiły już do sprzedaży.

Nordost to znany i niezwykle ceniony producent zaawansowanych przewodów do urządzeń audio-wideo. Bogate doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat doprowadziło do opracowania technologii Micro Mono-Filament, która po raz pierwszy została zastosowana w legendarnym modelu Valhalla. Z czasem korzyści płynące z tego rewolucyjnego rozwiązania trafiły do produktów przeznaczonych dla szerokiego grona audiofili – serii Norse – a dodanie kolejnych usprawnień stało się tak znaczącym krokiem naprzód, że Nordost stworzył serię Norse 2. W skład tej najnowszej serii wchodzą  przewody zasilające Heimdall 2 i Frey 2, interkonkty Heimdall 2, Frey 2 i Tyr 2 oraz głośnikowe Heimdall 2, Frey 2 i Tyr 2.

Opracowując najnowszą serię projektanci zoptymalizowali liczbę i rozmieszczenie przewodników, a  także ich wymiary i odstępy pomiędzy nimi. Te usprawnienia w znaczący sposób udoskonaliły zachowanie kabli od strony mechanicznej, dopełniając tym samym perfekcyjną charakterystykę elektryczną. Z kolei łącząc zaawansowane technologicznie przewodniki z lekkimi i mechanicznie zoptymalizowanymi końcówkami możliwe stało się stworzenie spójnego układu połączeniowego, pozwalającego zaprezentować potencjał drzemiący w każdym systemie audio.

W przewodach zasilających dookoła przewodnika inżynierowie zastosowali większą liczbę zwojów izolacyjnych, ale luźniejszych niż dotychczas. Dzięki temu udało się uzyskać elastyczniejszy kabel i jednocześnie zapewnić większą szczelinę powietrzną. Całość dopełniają dostrojone mechanicznie końcówki opracowane przez Nordosta. Zmiany objęły także kable głośnikowe, w których teraz znajduje się mniej, ale za to większych przewodów – 22 AWG Micro Mono-Filament. Podobne rozwiązanie projektanci zastosowali w przypadku interkonektów Norse 2, ale wykorzystali przewodniki 24 AWG Micro Mono-Filament. Wewnętrzne kable we wszystkich trzech modelach interkonektów mają identyczną grubość, ale różnią się ich liczbę. Ponadto projektanci zdecydowali się na użycie końcówek XLR firmy Neutrik, które zostały opracowane na zamówienie Nordosta i cechują się dużo lepszym uziemieniem oplotu przewodów sygnałowych niż stare złącza WBT Next Gen. Przewaga zastosowania tego złącza w porównaniu z dotychczas stosowanym, polega na poprawionej integralności masy pomiędzy chassis i końcówką kabla oraz zwiększonej odporności na wyrwanie podczas eksploatacji.

Pełna oferta kabli Nordost dostępna jest w tym miejscu