O firmie

www.thorens.com

Thorens


Szczycąca się ponad 125-letnią tradycją firma Thorens powstała w Szwajcarii, jej założycielem był  Hermann Thorens. Do dzisiaj ten szwajcarski producent należy do niekwestionowanych liderów w dziedzinie analogowego dźwięku i niemal od samego początku słynie z projektowania wysokiej jakości gramofonów. Pierwszy fonograf pojawił się w 1903 r., a zaledwie kilka lat później ruszyła produkcja gramofonów z tubą.

Pod koniec lat 20. XX w. powstał pierwszy z firmowych gramofonów wyposażony w silnik elektryczny, a od lat 50. ub.w. Thorens trafił do grona producentów sprzętu klasy high-end. Na przestrzeni dziesięcioleci firma pozostała wierna swoim korzeniom i dysponując ogromnym doświadczeniem oraz bogatym zapleczem projektowym stworzyła wiele niesamowitych konstrukcji.

Wyróżnikiem urządzeń Thorensa są projekty o kształcie odbiegającym od standardowego prostokąta, a także niecodzienne wersje kolorystyczne. Chociaż głównym trzonem działalności firmy jest produkcja gramofonów, to w portfolio można znaleźć także wzmacniacze gramofonowe, końcówki mocy i przedwzmacniacze.