Aktualności

Urządzenia firm AudioQuest, Michi, NAD, Thorens i Bowers & Wilkins zdobywcami prestiżowych nagród EISA


Elitarne stowarzyszenie EISA przyznało prestiżowe nagrody EISA Awards. W 24. finale, werdyktem jury składającego się z przedstawicieli wiodących magazynów zajmujących się szeroko pojętym sprzętem audio-wideo oraz multimediami, wśród nagrodzonych produktów znalazły się AudioQuest DragonFly Cobalt, Michi P5/S5, NAD Masters M33 oraz Thorens TD 1601.

EISA

Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA (European Imaging and Sound Association) to niezależna organizacja, która zrzesza ponad 50 specjalistycznych czasopism z całego świata. Każdego roku jury współtworzone przez redaktorów reprezentujących magazyny należące do stowarzyszenia wybiera najlepsze konstrukcje spośród tysięcy produktów testowanych i recenzowanych przez członków EISA w ciągu roku. Laureaci tych nagród honorowani są tytułem najlepszych w swojej kategorii. W tegorocznej edycji wśród nagrodzonych produktów znalazły się modele AudioQuest DragonFly Cobalt, Michi P5/S5, NAD Masters M33 i Thorens TD 1601.

AudioQuest DragonFly Cobalt

Audioquest DragonFly Cobalt

DragonFly Cobalt okazał się bezkonkurencyjnym produktem w kategorii PRZENOŚNY DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY EISA 2020-2021. AudioQuest DragonFly Cobalt jest przenośnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym USB typu plug-and-play z wbudowanym przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym. Urządzenie pozwala uzyskać niesamowicie czysty, wyraźny, naturalnie piękny dźwięk w słuchawkach, głośnikach aktywnych i kompletnych systemach audio. Jurorzy zwrócili także uwagę na to, że „Cobalt nie tylko konwertuje różne formaty audio, jest też wysokiej klasy wzmacniaczem słuchawkowym, a nawet wyśle sygnał do większego systemu hi-fi. Wszystko to zmieściło się w obudowie wielkości pendrajwa”.

Michi P5/S5

WZMACNIACZ PRE/POWER HIGH-END – Michi P5/S5

Przedwzmacniacz Michi P5 i stereofoniczny wzmacniacz mocy Michi S5 są perfekcyjnie dopracowanymi, referencyjnymi konstrukcjami, które powstały w oparciu o ponad 55-letnie doświadczenie Rotela w projektowaniu urządzeń audio. Modele te łączą najlepsze możliwe komponenty z niezwykle eleganckim wzornictwem. Wszystko to pozwoliło P5 i S5 sięgnąć po tytuł WZMACNIACZ PRE/POWER HIGH-END EISA 2020-2021, uzasadniony werdyktem jurorów: „Szlachetny wygląd, oszałamiająca konstrukcja, pierwszorzędne parametry. Zarówno preamp, jak i końcówka mocy to układy dual-mono; system przyjmie sygnały cyfrowe (w tym 24/384 i DSD256, MQA) i analogowe (również z gramofonu), a rozbudowane menu jest czytelne dzięki duetowi wyświetlaczy. Ale to przede wszystkim siła, skala i naturalność brzmienia, dające wsparcie każdemu rodzajowi muzyki”.

NAD Masters M33

WZMACNIACZ SMART – NAD M33

Po ubiegłorocznej nagrodzie dla modelu Masters M10, NAD Electronics kontynuuje swoją zwycięską passę w kategorii WZMACNIACZ SMART EISA 2020-2021, tym razem dzięki wzmacniaczowi Masters M33. NAD Masters M33 jest strumieniującym wzmacniaczem z DAC oraz BluOS™ i jednocześnie pierwszym wzmacniaczem zintegrowanym wykorzystującym ultra-cichą technologię wzmocnienia Purifi. Urządzenie może pełnić rolę referencyjnego domowego systemu, który w ramach ekosystemu BluOS łączy się z innymi bezprzewodowymi odtwarzaczami w całym domu, co ułatwia stworzenie w pełni funkcjonalnego, zaawansowanego systemu audio. To połączenie wszechstronności i dbałości o szczegóły znalazło swoje odzwierciedlenie w nagrodzie uzasadnionej słowami: „Efektem jest wzmacniacz, jaki chyba każdy chciałby mieć, łączący wysoką moc, finezyjne brzmienie i bogatą funkcjonalność, obejmującą strumieniowanie, korekcję akustyki pomieszczenia DIRAC, a także efektowny i wygodny wyświetlacz dotykowy”.

Thorens TD 1601

Obecność modelu Thorensa wśród laureatów tegorocznej edycji z pewnością nie jest dla nikogo zaskoczeniem, tym bardziej, że nagrodę w kategorii GRAMOFON EISA 2020-2021 zdobył model TD 1601. Charakter urządzenia i jego wartość idealnie opisuje werdykt jury: „Thorens jest związany z gramofonami od prawie 120 lat, i chociaż wygląd TD 601 oddaje klimat przeszłości, to jego konstrukcja jest całkowicie nowa. Opiera się na trzypunktowym, sprężystym zawieszeniu, podobnie jak TD 150 sprzed pół wieku, a jednocześnie wprowadzono w nim najnowszy, odsprzęgany silnik synchroniczny zapewniający stabilność obrotów”.

Bowers & Wilkins PX5

Słuchawki Bowers & Wilkins mają już ugruntowaną pozycję na rynku, a nagroda EISA w kategorii SŁUCHAWKI NAUSZNE EISA 2020-2021, którą zdobyły PX5 potwierdza, że projektanci nie spoczywają na laurach i wciąż tworzą wysokiej klasy konstrukcje. W ocenie jurorów „(…) Jakość dźwięku specjalnie opracowanych 35-milimetrowych przetworników jest doskonała, z pasmem przenoszenia rozciągającym się od głębokiego basu po delikatne wysokie tony. Dostępne są oba rodzaje połączeń, przewodowe i bezprzewodowe, to drugie poprzez Bluetooth ze wsparciem dla aptX Adaptive. Wbudowane sterowanie obejmuje natychmiastowe wstrzymanie odtwarzania poprzez odchylenie słuchawki, a także regulację wysokiej jakości redukcji hałasu”.


Przeczytaj także

Thorens TD 103 A - stworzony na nowo


Thorens przyspiesza przekształcanie swojej gamy produktowej i prezentuje najnowszy gramofon TD 103 A. Model ten jest całkowicie przeprojektowanym, w pełni automatycznym gramofonem, wywodzącym się z wielokrotnie nagradzanych konstrukcji.

Dowiedz się więcej

Nowe gramofony Thorens – TD 1600 i TD 1601


Thorens zapowiada dwa nowe gramofony: TD 1600 i TD 1601. Oba modele nawiązują stylistycznie i konstrukcyjnie do klasycznego modelu firmy – TD 160 – i wyposażone są w zawieszone sub-chassis. TD 1600 pozostaje typowym, w pełni manualnym gramofonem, podczas gdy TD 1601 zwiększa wygodę użytkowania m.in. funkcją automatycznego wyłączania po zakończeniu odtwarzania.

Dowiedz się więcej